شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸  |   24  اوت  2019   |         

  صفحه اصلی   |  خبرها  |  يادداشت  |  مقاله  |  گفتگو  |  گزارش  |  تصاوير  |  ارتباط با ما  |  درباره ما  |  خروجي RSS

يادداشت

ما در جهانی به سر می‌بریم که در آن 84% از انسان‌ها پیرو ادیان هستند و پیش‌بینی می‌شود که این رقم در سال‌های آتی افزایش پیدا کند

این پدیده هزاران سال ملازم تمدّن بشری بوده است ....
 

الوین پلانتینگا برنده جایزه تمپلتون شد / پلانتینگاکیست ؟

فعالیت پیشگامانۀ فلسفی پلانتینگا در اواخر دهۀ 1950 آغاز شد؛ یعنی زمانی که فلاسفۀ آکادمیک عموماً فلسفۀ دینی را قبول نداشتند.....
 

نواندیشان دینی یا معارضان سیاسی

اما اگر این معارضه بتواند حوزه علمیه را به تحریک وادارد و حوزه بتواند برای معضلات سیاسی- اجتماعی و فرهنگی روز، نسخه‌ای کارآمد تولید کند، می‌توان یک خاصیت تحریک‌کنندگی برای معارضان سیاسی یعنی نواندیشان دینی قائل بود....
 

دکتر داوری : تکرار حرف‌های قرون شانزدهم و هفدهم اروپا را نباید نواندیشی دانست

در جایی که تفکر ضعیف است زبان و اصطلاح‌سازی هم دچار پریشانی و آشفتگی می‌شود...........
 

دکترسعید زیباکلام : خطر انحلال انقلاب در نظام استكباري / سناریوی دولت در مذاکرات هسته ای اشتباه است

دکترسعید زیباکلام
 

مقاله

نسبت نظریه و نظریه‌سازی با رفع مشکلات بومی

به گمان من، ما پیش از اینکه در این مسیر پیشتر رویم و گامهای مؤثر و جدی در قالب سیاستگذاری و طراحی برنامههای اجرایی برداریم، باید اندکی درنگ کنیم و بیندیشیم به راستی چه میزان موازین مبنایی فرهنگی و تمدنسازی ما با فرنگیها شباهت دارد...
 

تحول درنظام جهانی مدرن

پیشرفت لفظ آشنایی است و به ظاهر در معنی‌اش هم ابهامی نیست؛ بنابراین، اگر از ما بپرسند پیشرفت ....
 

طراحی الگوی پیشرفت امری متودیک و روشمند است

لزوم استفاده نظام مند از محصولات خالص علم و فلسفه در نظام سازی ، تبیین سیستم و طراحی الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت .............
 

مهم : مباحثی عمومی از مدیریت اسلامی / انسانی

هلاکت محتوم در استبداد رأي / چراباید با منتقدین مشورت و با مخالفین به گفتگو نشست . . . .
 

قبض و بسط انسان

درمقاله حاضر نويسنده با تشريح روند صيرورت و شدن انسان از حالتي به حالت ديگر كه در طول زندگي براي او رخ مي دهد........
 

گفتگو

مردم را به کتاب خواندن ارجاع بدهید. فلسفه فست فود نیست که در خیابان راه بروند و بخورند بلکه مردم باید مطالعه کنند

دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی
 

چرا شهید بهشتی معمار قانون اساسی جمهوری اسلامی شد ؟

شهید بهشتی می گفت برپایی جامعه آرمانی اسلام، علاوه بر دانش چیستی، نیازمند دانش چگونگی نیز است .......
 

در غياب فلسفه، آينده‌اي در كار نيست / كاربردهاي فلسفه در زندگي امروز

اگر امروز بگويند بساط فلسفه را از علم و آموزش كشور برچينيم واقعا چه خلأيي ايجاد مي‌شود؟ ..........
 

در برنامه‌هاي بين‌المللي اسلام موحّد و ملحد، مسيحي و كليمي مانند مسلمانان حضور دارند

به گزارش ایلام نیوز از خبرحوزه آیت‌الله العظمی جوادی‌آملی دردیدار پروفسور مارکو ساسولی استاد برجسته حقوق بین الملل بشر ...
 

فلسفه اساسا با نقد آغاز می‎شود، فلسفه یعنی نقد، در واقع باید بگویم که فلسفه غیرنقادانه وجود ندارد

حال اگر بخواهیم که فرهنگ نقد و نقادی در حوزه و دانشگاه رونق بگیرد. این‎که ما بتوانیم روبه‎روی کسی که اندیشه‎اش با ما مخالف است بنشینيم، به او امکان اظهار نظر و بیان عقیده‎اش را بدهیم .........
 

گزارش

فدریکا موگرینی : اسلام جایگاه طبیعی خود را در جامعه اروپا دارد و دلیل آن هم تاثیر آشکار آن بر سبک زندگی اروپایی است

سفرجوانان اروپایی برای پیوستن به داعش چالش بزرگ اتحادیه اروپا.............
 

سخنرانی دکتر دینانی پیرامون شخصیت عرفانی حضرت امام

امام خمینی را وادارکردند چیزی نگوید/ مگر نماز اسرار دارد؟.............
 

روایت وگزارش دکتر حسن عباسی از یک دین جدید

وقتی استادهای دانشگاه های شما نمی دانند که اینترنت یک ابزار نظامی است، همه فکر می کنند بعد از مودم و کامپیوترشان هیچ چیز دیگری نیست، نمی دانند که هر کاری پشت مودم انجام می دهند . . . . .
 

آمار

تعداد مطالب سايت: ۱۴۹۹

كاربر حاضر در سايت: ۳۶۶۷ نفر

مشاهدات:
امروز: ۲۷۷۴ مرتبه
شهریور ماه: ۶۳۶۱ مرتبه
كل مشاهده: ۸۷۳۴۵۶۸ مرتبه
بیشترین: ۱۲۰۴۷ - ۱۹/۳/۱۳۹۱

 خروجي RSS

RSS 2.0

 

وقتی توانمندها ممنوع الورودند/ سریال گنجی خان وآن آدم های تکراری / به راستی صدا و سیمای مرکز ایلام از چه می ترسد؟/ مدیر بومی درهارابازکند

لينك ثابت (كد مطلب= 550 )                            تاريخ انتشار:  ۶ اسفند ۱۳۹۳                      دفعات مشاهده: 1905   
 نويسنده:            

برای برنامه های استانی سیمای ایلام باید اشک ماتم ریخت / سریال گنجی خان وآن آدم های تکراری / به راستی صدا و سیمای مرکز ایلام از چه می ترسد؟/ از "او"هم آبی برای این صدا و سیما گرم نشد

نقدی دلسوزانه  بر صداو سیمای مرکز ایلام

قاب جادویی خالی از محتوا

یادداشت :فرشته سنجیده

شب ها که خسته به خانه می رسد نیم نگاهی به صفحه نمایش تلویزیون خاموش خانه اش می اندازد و به امید دیدن برنامه ای مناسب دگمه روشن کنترل را فشار می دهد اما آن چیزی که مد نظرش بوده را نمی بیند و شروع می کند به بالا پایین کردن شبکه های استانی.

هنوز در حال بالا و پایین کردن کانال هاست. می رسد به شبکه استانی ایلام. سریال گنجی خان را نمایش می دهد با آن آدم های تکراری ای که دیگر نه برای او بلکه برای دیگر هم استانی هایش تکراری شده اند. کمی صبر می کند و ناگهان شاهد سخنان  رکیکی  از زبان هنرپیشه های این  سریال چرتش را پاره می کند. گوش هایش تیز شده چشمانش از حدقه درآمده و محو ماجرای آبکی این سریال می شود .

بلافاصله با اعصاب خرابش  نگاهش را به سمت دستگاه سی دی می چرخاند. یک مشت سریال ایرانی و خارجی که روی هم تلنبار شده اند نظرش را به خودش جلب می کند. گوشه قاب سریال قهوه تلخ را که می بیند ماجراهای گنجی خان صدا و سیمای مرکز ایلام با آن گره می خورد تو گویی سیمای استانی یک کپی برداری ناشیانه از آن کرده است.

سریالی که اکثر مخاطبان آن یا افراد مسن هستند که برای سرگرمی آن رانگاه می کنند و یا کودکانی که از لحاظ عقلی به رشد کافی نرسیده اند و گفتن این جملات در این سریال  برای آنها در اینده مضر خواهد بود .

این حال یکی از بینندگان برنامه های صدا و سیمای مرکز ایلام است. راستش را بخواهید برای برنامه های استانی سیما باید اشک ماتم ریخت.

معلوم نیست در این مرکز که بخشی از دانشگاه انسان سازی کشور است چه می گذرد. برنامه های بسیار سطحی با شخصیت ها و عوامل تکراری که به اوقات فراغت مردم استان در حال آب بستن هستند. چه می توان گفت از این دغدغه فرهنگی بزرگی که در استان ما با مخاطبان تشنه اش به برنامه های داخلی در بی محتوایی شدید به سر می برد.

مدیرکل فعلی صدا و سیمای ایلام که آمد دلمان خوش بود با مدیری بومی و آشنا به فرهنگ و تمدن غنی ایلامی مواجهیم اما از او هم آبی برای این صدا و سیما گرم نشد. ومتأسفانه مسابقه ای  در این مرکز  برگزار کرده   که  هیچ حریفی ندارد.وبیشتر به دنبال  تیتر کردن و شخصیت سازی پرسنل صدو اسیما در تلاش است تا نشان دادن مشکلات و مسایل اجتماعی که جامعه ایلام با ان درگیر می باشد.

برنامه های بی محتوایی که برای جلب نظر مردم و القای مقبولیت عمومی تنها کارشان خواندن پیامک های تقدیر و تشکر از برنامه های بی محتوا در میان برنامه ها به دفعات بسیار است.

اما اگر این دغدغه ها به همین جا ختم می شد شاید می شد چاره ای برای آنها اندیشید اما ایرادات محتوایی به برنامه سازی های این اداره کل استانی به همین جا ختم نمی شود.

استفاده از لباس های رنگارنگ بدون عقبه فرهنگی برای مردم استان در برنامه های شبانه ، استفاده از افراد بدون اطلاعات در اجرای برنامه ها، سکوت خبری و سانسور وقایع مسلم در بخش های خبری این شبکه و... و...و...

به راستی صدا و سیمای مرکز ایلام از چه می ترسد؟ یا برای چه از افراد توانمند در برنامه سازی ها استفاده نمی کند؟

این امر تنها می تواند ناشی از حضور افراد ناوارد به مباحث برنامه سازی در شورای طرح و برنامه ریزی این شبکه استانی است که همگی مورد تایید مدیرکل آن مجموعه هستند.

اگر بگویند استان خالی از هنرمند است باید بگویم سخنی نابجاست. اگر بگویند امکانات نداریم که عذر بدتر از گناه است.

از سوی دیگر انتقاد دیگر را باید از بخش های خبری این شبکه کرد. واقعه دگر کشی و خودکشی در استان ما واقعیت تلخی است که مردم انتظار ورود صدا و سیما برای حل این بحران اجتماعی را دارند اما متاسفانه تاکنون دریغ از یک برنامه جدی و کارشناسی در این مدت.

پرداختن به مشکلات جامعه جوانان ایلامی که از زور بیکاری و مشکلات ناشی از آن هنگام پیاده روی در خیابان های شهر با خودخوری در حال بدو بیراه گفتن به خود و زمین و زمان هستند مطالبه مردم استان ایلام از این صدا و سیمایی است که خود را متعلق به ملت می داند.

جامعه ایلام با وضع فعلی اش نیازمند دمیده شدن روح امید به کالبد خود است و این امر با تولید برنامه های شاد و مفرح مقدور است نه لمپن بازی یک عده هنرمندنما.

آقایان و خانم هایی که در صدا و سیمای مرکز ایلام فعالیت می کنید این انتظار مردم ایلام از شما نیست. شما به عنوان سربازان جبهه فرهنگی و جنگ نرم این کشور موظفید به رسالت خود جامه عمل بپوشانید. شما هر چند با مردم خسته ای طرف هستید اما مطمئن باشید مردم ایلام بی سواد نیستند و سواد رسانه ای خوبی را در بنیان های فکریشان دارند.

خوب است فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص رسالت صدا و سیمایی ها را مرور بکنید و اگر از این امر غفلت کرده اید لااقل سخنان امام جمعه ایلام را به گوش بگیرید.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه ایلام در نخستین روز دی ماه به خبرگزاری فارس گفت:" هنرمندان با ساختن فیلم‌های متنوع در راستای طراحی الگوی زندگی مناسب در این زمینه به مسؤولیت دینی و انقلابی خود جامعه عمل بپوشانند. توجه به ارزش‌های دینی، معنوی، و تقویت روحیه جهادی از دیگر مولفه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: وجود روحیه جهادی با الهام گرفتن از آموزه‌های دین مقدس اسلام و معارف اهل بیت در سبک زندگی مردم بسیار مهم است."

 

 

 

  ارسال خبر به پست الكترونيك

تصوير روز


 روایتی از یک دیدار

 


 در پاسخ به آقای علی عسکری رئیس محترم صدا و سیما

 


 خودروی پاسدارانی که در پیرانشهر مورد حمله تروریستی قرار گرفت

 


 هیچ جنگ کوتاهی وجود ندارد

 


 ما هم نمی دانیم

 


 ، یک عکس بسیار پر بازتاب

 


 سپاه فرزند ملت

 


 مبعث مبارک

 


 پست علی کریمی برای شهداء

 


 ضرغامي : خدا را شکر که فضای مجازی آمد که انقلاب اسلامی را نجات دهد

 
 نظرات شما:

 

 نام
 پست الكترونيك:

نظر :

 


آخرين به روز رساني:  یک‌شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۵ | زمان بارگزاري صفحه:  0/4063 ثانيه

 

© كليه حقوق اين مجموعه طبق قوانين نرم افزاري متعلق به ايلام نيوز - پايگاه خبري و تحليلي مي باشد.