دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸  |   21  اُكتبر  2019   |         

  صفحه اصلی   |  خبرها  |  يادداشت  |  مقاله  |  گفتگو  |  گزارش  |  تصاوير  |  ارتباط با ما  |  درباره ما  |  خروجي RSS

يادداشت

ما در جهانی به سر می‌بریم که در آن 84% از انسان‌ها پیرو ادیان هستند و پیش‌بینی می‌شود که این رقم در سال‌های آتی افزایش پیدا کند

این پدیده هزاران سال ملازم تمدّن بشری بوده است ....
 

الوین پلانتینگا برنده جایزه تمپلتون شد / پلانتینگاکیست ؟

فعالیت پیشگامانۀ فلسفی پلانتینگا در اواخر دهۀ 1950 آغاز شد؛ یعنی زمانی که فلاسفۀ آکادمیک عموماً فلسفۀ دینی را قبول نداشتند.....
 

نواندیشان دینی یا معارضان سیاسی

اما اگر این معارضه بتواند حوزه علمیه را به تحریک وادارد و حوزه بتواند برای معضلات سیاسی- اجتماعی و فرهنگی روز، نسخه‌ای کارآمد تولید کند، می‌توان یک خاصیت تحریک‌کنندگی برای معارضان سیاسی یعنی نواندیشان دینی قائل بود....
 

دکتر داوری : تکرار حرف‌های قرون شانزدهم و هفدهم اروپا را نباید نواندیشی دانست

در جایی که تفکر ضعیف است زبان و اصطلاح‌سازی هم دچار پریشانی و آشفتگی می‌شود...........
 

دکترسعید زیباکلام : خطر انحلال انقلاب در نظام استكباري / سناریوی دولت در مذاکرات هسته ای اشتباه است

دکترسعید زیباکلام
 

مقاله

نسبت نظریه و نظریه‌سازی با رفع مشکلات بومی

به گمان من، ما پیش از اینکه در این مسیر پیشتر رویم و گامهای مؤثر و جدی در قالب سیاستگذاری و طراحی برنامههای اجرایی برداریم، باید اندکی درنگ کنیم و بیندیشیم به راستی چه میزان موازین مبنایی فرهنگی و تمدنسازی ما با فرنگیها شباهت دارد...
 

تحول درنظام جهانی مدرن

پیشرفت لفظ آشنایی است و به ظاهر در معنی‌اش هم ابهامی نیست؛ بنابراین، اگر از ما بپرسند پیشرفت ....
 

طراحی الگوی پیشرفت امری متودیک و روشمند است

لزوم استفاده نظام مند از محصولات خالص علم و فلسفه در نظام سازی ، تبیین سیستم و طراحی الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت .............
 

مهم : مباحثی عمومی از مدیریت اسلامی / انسانی

هلاکت محتوم در استبداد رأي / چراباید با منتقدین مشورت و با مخالفین به گفتگو نشست . . . .
 

قبض و بسط انسان

درمقاله حاضر نويسنده با تشريح روند صيرورت و شدن انسان از حالتي به حالت ديگر كه در طول زندگي براي او رخ مي دهد........
 

گفتگو

مردم را به کتاب خواندن ارجاع بدهید. فلسفه فست فود نیست که در خیابان راه بروند و بخورند بلکه مردم باید مطالعه کنند

دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی
 

چرا شهید بهشتی معمار قانون اساسی جمهوری اسلامی شد ؟

شهید بهشتی می گفت برپایی جامعه آرمانی اسلام، علاوه بر دانش چیستی، نیازمند دانش چگونگی نیز است .......
 

در غياب فلسفه، آينده‌اي در كار نيست / كاربردهاي فلسفه در زندگي امروز

اگر امروز بگويند بساط فلسفه را از علم و آموزش كشور برچينيم واقعا چه خلأيي ايجاد مي‌شود؟ ..........
 

در برنامه‌هاي بين‌المللي اسلام موحّد و ملحد، مسيحي و كليمي مانند مسلمانان حضور دارند

به گزارش ایلام نیوز از خبرحوزه آیت‌الله العظمی جوادی‌آملی دردیدار پروفسور مارکو ساسولی استاد برجسته حقوق بین الملل بشر ...
 

فلسفه اساسا با نقد آغاز می‎شود، فلسفه یعنی نقد، در واقع باید بگویم که فلسفه غیرنقادانه وجود ندارد

حال اگر بخواهیم که فرهنگ نقد و نقادی در حوزه و دانشگاه رونق بگیرد. این‎که ما بتوانیم روبه‎روی کسی که اندیشه‎اش با ما مخالف است بنشینيم، به او امکان اظهار نظر و بیان عقیده‎اش را بدهیم .........
 

گزارش

فدریکا موگرینی : اسلام جایگاه طبیعی خود را در جامعه اروپا دارد و دلیل آن هم تاثیر آشکار آن بر سبک زندگی اروپایی است

سفرجوانان اروپایی برای پیوستن به داعش چالش بزرگ اتحادیه اروپا.............
 

سخنرانی دکتر دینانی پیرامون شخصیت عرفانی حضرت امام

امام خمینی را وادارکردند چیزی نگوید/ مگر نماز اسرار دارد؟.............
 

روایت وگزارش دکتر حسن عباسی از یک دین جدید

وقتی استادهای دانشگاه های شما نمی دانند که اینترنت یک ابزار نظامی است، همه فکر می کنند بعد از مودم و کامپیوترشان هیچ چیز دیگری نیست، نمی دانند که هر کاری پشت مودم انجام می دهند . . . . .
 

آمار

تعداد مطالب سايت: ۱۵۱۳

كاربر حاضر در سايت: ۳۳۷ نفر

مشاهدات:
امروز: ۱۴۷۷ مرتبه
مهر ماه: ۷۸۵۰۰ مرتبه
كل مشاهده: ۸۹۳۹۳۴۲ مرتبه
بیشترین: ۱۲۰۴۷ - ۱۹/۳/۱۳۹۱

 خروجي RSS

RSS 2.0

 

وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگو با شبکه روسیا الیوم : اروپایی‌ها در برابر امتحان قرار دارند و باید به تعهدات خود عمل کنند

لينك ثابت (كد مطلب= 1435 )                            تاريخ انتشار:  ۱۹ بهمن ۱۳۹۷                      دفعات مشاهده: 2167   
 نويسنده:            

وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگو با شبکه روسیا الیوم : اروپایی‌ها در برابر امتحان قرار دارند و باید به تعهدات خود عمل کنند

وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگو با شبکه روسیا الیوم گفت که اروپایی‌ها در برابر امتحان قرار دارند و باید به تعهدات خود عمل کنند.محمد جواد ظریف ، وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگو با شبکه روسیا الیوم گفت که اروپا باید به ۲۱ تعهد خود در قبال برجام و ایران عمل کنند.

او در پاسخ به سؤال مجری این شبکه در مورد کانال مالی اروپا برای تبادل تجاری با ایران (اینستکس) گفت : که مکانیزم مالی اعلام شده از سوی اروپایی‌ها، اراده این اتحادیه و نحوه دور زدن تحریم‌های آمریکا از سوی آن‌ها را نشان می‌دهد.

ظریف با بیان اینکه ایجاد این مکانیزم مالی از سوی اروپایی‌ها به تأخیر افتاد، اظهار داشت که مکانیزم ایجاد شده صرفا مقدمه بوده و به معنای واقعی کلمه مکانیزم مالی واقعی نیست. این مکانیزم زمینه را برای ارتباط بین تجار ایرانی و اروپایی مهیا می‌کند و قرار است گسترش پیدا کرده و کشورهای غیر اروپایی را نیز در بر بگیرد.

او گفت که این مکانیزم می‌تواند کار کند و شیوه هوشمندی برای دور زدن تحریم‌های آمریکاست، ولی باید دید که چگونه این مکانیزم اجرا خواهد شد.

وزیر امور خارجه ایران گفت:  باید دید اروپایی‌ها چگونه به تعهدات خود از جمله ۱۲ تعهد که در بیانیه ماه می اعلام کردند، عمل می‌کنند. آنچه حائز اهمیت بوده و بیش از منافع ایران اهمیت داشته این است که اروپا چگونه می‌تواند هیبت  و جایگاه خود را حفظ کند.

ظریف گفت که اروپایی‌ها باید به تعهدات دوازده‌گانه خود از جمله فروش نفت ایران و بازگشت عواید حاصل از آن و تداوم تعاملات بانکی بین دو طرف عمل کنند.

او گفت که اروپایی‌ها قبل از آنکه در مسائل دیگر صحبت کنند، بهتر است به تعهدات خود عمل کنند؛ چرا که ایران مطابق گزارش‌های سیزده‌گانه آژانس بین‌المللی اتمی به برجام پایبند بوده است.

محمد جواد ظریف گفت که موشک‌های ایران دفاعی بوده و برای دفاع از این کشور ساخته شده‌اند، اما سلاح‌هایی که علیه مردم یمن استفاده می‌شود و یا بمب‌هایی که بر سر آن‌ها ریخته می‌شود یا آمریکایی هستند یا اروپایی. این‌ها باید پاسخ‌گوی چنین اقدامات خود در منطقه باشند.

او گفت اگر اروپایی‌ها تغییر در برنامه موشکی ایران و تصویب لوایح مربوط به کار گروه اقدام مالی (FATF ) را شرط کنند، ایران گزینه‌های متعددی در مقابل آن‌ها دارد که یکی از آن‌ها خروج از برجام است. ظریف گفت اروپایی‌ها باید قبل از هر چیز به تعهدات خود عمل کنند.

وزیر امور خارجه ایران گفت که از توافق هسته با غرب پشیمان نیست و تهران اهداف زیادی را از طریق این توافق محقق کرد که یکی از آن‌ها،خروج ایران از فصل هفتم منشور سازمان ملل بود که برای اولین بار در تاریخ رخ داد.

ظریف گفت که در نشست آتی سوچی که در مورد سوریه خواهد بود، در مورد خروج نیروهای آمریکا، قانون اساسی سوریه و اوضاع ادلب و حملات رژیم صهیونیستی به این کشور صحبت خواهد کرد.

او گفت که استقرار نیروهای ارتش سوریه در مرزهای این کشور مطابق توافق آدنا بهترین گزینه برای تضمین امنیت مرزهای جنوبی ترکیه است.

وزیر امور خارجه ایران حضور نظامیان آمریکایی در سوریه را غیر قانونی خواند و گفت که خروج این نظامیان می‌تواند به بازگشت ثبات و امنیت در این کشور و منطقه کمک کند.

ظریف در مورد اوضاع ادلب نیز گفت که شرایط در این استان سوری بسیار خطرناک است و گروهک تروریستی جبهه النصره بیشتر مناطق این استان را در اشغال خود دارد و این گروهک شامل توافق کاهش تنش نیست.

او در مورد حل بحران سوریه نیز گفت که ایران از ابتدا به راه حل سیاسی جهت برون رفت از این بحران تأکید داشت و می‌گفت که راه حل نظامی در این ارتباط جواب نمی‌دهد و اینک هیچ کشوری دیگر صحبت از راه حل نظامی نمی‌کند.

ظریف گفت اگر دمشق و آنکارا از تهران برای برقراری ارتباط با یکدیگر درخواست میانجیگری کند، ایران آماده است.

وزیر امور خارجه ایران گفت که در مورد فرآیند سیاسی در سوریه بین ایران و روسیه هیچ اختلافی وجود ندارد.

ظریف گفت که بازگشت سوریه به اتحادیه عرب مسئله داخلی سوریه است و آن دسته از کشورهایی که اقدام به بستن سفارت خود در این کشور کرده و عضویت آن را به تعلیق درآوردند، مرتکب اشتباه شدند.

او در مورد اقدامات رئیس جمهوری آمریکا علیه ایران نیز گفت که این اقدامات مسئله تازه‌ای نبوده و واشنگتن از چهل سال پیش علیه تهران اعمال فشار می‌کند. آمریکا علیه مصدق کودتا و دولت آن را ساقط کرد و به صدام کمک کرد تا به ایران حمله کند. آنچه مهم بوده این است که دولت‌های فعلی و آتی آمریکا خواهند رفت و ملت ایران باقی خواهد ماند خواسته‌های خود را محقق خواهد کرد.

وزیر امور خارجه ایران در مورد نشست ضد ایرانی آمریکا در ورشو نیز گفت که این نشست «یک نمایش مسخره‌ای» خواهد بود و قبل از آنکه شروع شود، شکست خواهد خورد.

 

  ارسال خبر به پست الكترونيك

تصوير روز


 جای گلگی ندارید

 


 وقتی زیرساخت ها در ذهن ما فراهم شد، بانوان ایرانی به ورزشگاه آمدند.

 


 سوء مدیریت جدید در صداو سیما/ انتصاب داماد رئیس/این بار علی دارابی

 


 آقای پناهیان ما با شما موافقیم

 


 روایتی از یک دیدار

 


 در پاسخ به آقای علی عسکری رئیس محترم صدا و سیما

 


 خودروی پاسدارانی که در پیرانشهر مورد حمله تروریستی قرار گرفت

 


 هیچ جنگ کوتاهی وجود ندارد

 


 ما هم نمی دانیم

 


 ، یک عکس بسیار پر بازتاب

 
 نظرات شما:

 

 نام
 پست الكترونيك:

نظر :

 


آخرين به روز رساني:  یک‌شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۵ | زمان بارگزاري صفحه:  0/5469 ثانيه

 

© كليه حقوق اين مجموعه طبق قوانين نرم افزاري متعلق به ايلام نيوز - پايگاه خبري و تحليلي مي باشد.