دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸  |   22  ژوئيه  2019   |         

  صفحه اصلی   |  خبرها  |  يادداشت  |  مقاله  |  گفتگو  |  گزارش  |  تصاوير  |  ارتباط با ما  |  درباره ما  |  خروجي RSS

يادداشت

ما در جهانی به سر می‌بریم که در آن 84% از انسان‌ها پیرو ادیان هستند و پیش‌بینی می‌شود که این رقم در سال‌های آتی افزایش پیدا کند

این پدیده هزاران سال ملازم تمدّن بشری بوده است ....
 

الوین پلانتینگا برنده جایزه تمپلتون شد / پلانتینگاکیست ؟

فعالیت پیشگامانۀ فلسفی پلانتینگا در اواخر دهۀ 1950 آغاز شد؛ یعنی زمانی که فلاسفۀ آکادمیک عموماً فلسفۀ دینی را قبول نداشتند.....
 

نواندیشان دینی یا معارضان سیاسی

اما اگر این معارضه بتواند حوزه علمیه را به تحریک وادارد و حوزه بتواند برای معضلات سیاسی- اجتماعی و فرهنگی روز، نسخه‌ای کارآمد تولید کند، می‌توان یک خاصیت تحریک‌کنندگی برای معارضان سیاسی یعنی نواندیشان دینی قائل بود....
 

دکتر داوری : تکرار حرف‌های قرون شانزدهم و هفدهم اروپا را نباید نواندیشی دانست

در جایی که تفکر ضعیف است زبان و اصطلاح‌سازی هم دچار پریشانی و آشفتگی می‌شود...........
 

دکترسعید زیباکلام : خطر انحلال انقلاب در نظام استكباري / سناریوی دولت در مذاکرات هسته ای اشتباه است

دکترسعید زیباکلام
 

مقاله

نسبت نظریه و نظریه‌سازی با رفع مشکلات بومی

به گمان من، ما پیش از اینکه در این مسیر پیشتر رویم و گامهای مؤثر و جدی در قالب سیاستگذاری و طراحی برنامههای اجرایی برداریم، باید اندکی درنگ کنیم و بیندیشیم به راستی چه میزان موازین مبنایی فرهنگی و تمدنسازی ما با فرنگیها شباهت دارد...
 

تحول درنظام جهانی مدرن

پیشرفت لفظ آشنایی است و به ظاهر در معنی‌اش هم ابهامی نیست؛ بنابراین، اگر از ما بپرسند پیشرفت ....
 

طراحی الگوی پیشرفت امری متودیک و روشمند است

لزوم استفاده نظام مند از محصولات خالص علم و فلسفه در نظام سازی ، تبیین سیستم و طراحی الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت .............
 

مهم : مباحثی عمومی از مدیریت اسلامی / انسانی

هلاکت محتوم در استبداد رأي / چراباید با منتقدین مشورت و با مخالفین به گفتگو نشست . . . .
 

قبض و بسط انسان

درمقاله حاضر نويسنده با تشريح روند صيرورت و شدن انسان از حالتي به حالت ديگر كه در طول زندگي براي او رخ مي دهد........
 

گفتگو

مردم را به کتاب خواندن ارجاع بدهید. فلسفه فست فود نیست که در خیابان راه بروند و بخورند بلکه مردم باید مطالعه کنند

دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی
 

چرا شهید بهشتی معمار قانون اساسی جمهوری اسلامی شد ؟

شهید بهشتی می گفت برپایی جامعه آرمانی اسلام، علاوه بر دانش چیستی، نیازمند دانش چگونگی نیز است .......
 

در غياب فلسفه، آينده‌اي در كار نيست / كاربردهاي فلسفه در زندگي امروز

اگر امروز بگويند بساط فلسفه را از علم و آموزش كشور برچينيم واقعا چه خلأيي ايجاد مي‌شود؟ ..........
 

در برنامه‌هاي بين‌المللي اسلام موحّد و ملحد، مسيحي و كليمي مانند مسلمانان حضور دارند

به گزارش ایلام نیوز از خبرحوزه آیت‌الله العظمی جوادی‌آملی دردیدار پروفسور مارکو ساسولی استاد برجسته حقوق بین الملل بشر ...
 

فلسفه اساسا با نقد آغاز می‎شود، فلسفه یعنی نقد، در واقع باید بگویم که فلسفه غیرنقادانه وجود ندارد

حال اگر بخواهیم که فرهنگ نقد و نقادی در حوزه و دانشگاه رونق بگیرد. این‎که ما بتوانیم روبه‎روی کسی که اندیشه‎اش با ما مخالف است بنشینيم، به او امکان اظهار نظر و بیان عقیده‎اش را بدهیم .........
 

گزارش

فدریکا موگرینی : اسلام جایگاه طبیعی خود را در جامعه اروپا دارد و دلیل آن هم تاثیر آشکار آن بر سبک زندگی اروپایی است

سفرجوانان اروپایی برای پیوستن به داعش چالش بزرگ اتحادیه اروپا.............
 

سخنرانی دکتر دینانی پیرامون شخصیت عرفانی حضرت امام

امام خمینی را وادارکردند چیزی نگوید/ مگر نماز اسرار دارد؟.............
 

روایت وگزارش دکتر حسن عباسی از یک دین جدید

وقتی استادهای دانشگاه های شما نمی دانند که اینترنت یک ابزار نظامی است، همه فکر می کنند بعد از مودم و کامپیوترشان هیچ چیز دیگری نیست، نمی دانند که هر کاری پشت مودم انجام می دهند . . . . .
 

آمار

تعداد مطالب سايت: ۱۴۹۶

كاربر حاضر در سايت: ۳۹۸۵ نفر

مشاهدات:
امروز: ۴۵۸۰ مرتبه
تیر ماه: ۱۴۰۲۴۹ مرتبه
كل مشاهده: ۸۵۹۸۶۴۶ مرتبه
بیشترین: ۱۲۰۴۷ - ۱۹/۳/۱۳۹۱

 خروجي RSS

RSS 2.0

 

تاکید بر لزوم پیوستن به FATF /تندروها نه برنامه ای برای کشور دارند، نه جامعه جهانی را می شناسند / مهدی پازوکی، اقتصاددان: قطعاً تندرو های ایرانی دارند در زمین ترامپ بازی می‌کنند؛ اگربرجام بد است، چرا آمریکا از آن خارج شد؟

لينك ثابت (كد مطلب= 1438 )                            تاريخ انتشار:  ۲۶ بهمن ۱۳۹۷                      دفعات مشاهده: 931   
 نويسنده:            

تاکید بر لزوم پیوستن به FATF /تندروها نه برنامه ای برای کشور دارند، نه جامعه جهانی را می شناسند / مهدی پازوکی، اقتصاددان:  قطعاً تندرو های ایرانی دارند در زمین ترامپ بازی می‌کنند؛ اگربرجام بد است، چرا آمریکا از آن خارج شد؟

 

مهدی پازوکی، اقتصاددان با تاکید بر لزوم پیوستن به FATF می گوید: اگر شفافیت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را در دستور کار خود قرار دهیم، در چهارچوب منافع ملی با جهان بین‌الملل ارتباط داشته باشیم و منطقی برخورد کنیم و از برخورد های احساسی بپرهیزیم، قطعا می توانیم وضعیت و موقعیت بهتری داشته باشیم.

به گزارش ایلام نیوز پازوکی در گفت و گو با خبرنگار «انتخاب»، گفت: در سال های اخیر متأسفانه اقتصاد ایران بسته شده است. هرچه اقتصاد بسته تر باشد امکان این که ما بتوانیم با جهان بین الملل کار کنیم وجود ندارد.

او افزود: متأسفانه در ایران، تندروها نه برنامه ای برای کشور دارند، نه جامعه جهانی را می شناسند و نه منافع ملی را تشخیص می دهند و سعی دارند که کشور درجا بزند، و به سمت بسته شدن اقتصاد برود. اگر اقتصاد ایران یک اقتصاد بسته باشد، بهترین های اقتصاد را هم به ایران دعوت کنید، هیچ کاری نمی توانند انجام دهند. یعنی در یک اقتصاد بسته شما می توانید یک دولت «بخور و نمیر» داشته باشید.

پازوکی ادامه داد: 8 سال کشور در اختیار تندروها بود و ایران را بیش از ربع قرن به عقب بردند. هیچکس هم حاضر نیست هزینه ی آقای احمدی نژاد و آن طرز تفکر را بپردازد. درآمدهای نفتی ما در دوره احمدی نژاد بیشترین درآمد نفتی در تاریخ ایران بود ولی همه شاخص های کشور منفی بود .یعنی در مرداد سال 92 زمانی که آقای روحانی به ریاست جمهوری رسید، شاخص رشد اقتصادی ایران پایین بود، نرخ رشد تورم فزاینده بود، نرخ بیکاری بالا بود و میزان سرمایه گزاری بسیار پایین.

این اقتصاددان با بیان اینکه خوشبختانه این روند شاخص های اقتصادی با برجام که من به شدت از آن دفاع میکنم، تغییر کرد، گفت: موضوعی در ایران وجود دارد به نام جهالت اقتصادی. برخی درک نمی کنند در جامعه جهانی چگونه باید زندگی کرد. مشکل اصلی ما مدیریت است؛ یکی از روش ها برای این که منافع ملی کشور را حداکثر کنیم، تعامل با جامعه بین الملل در چهارچوب منافع ملی ماست.

پازوکی با بیان اینکه کشورهای مرتجع منطقه به رهبری عربستان سعودی، اسراییل و آمریکا مخالفان ما هستند، گفت: سوالم از تندروها این است که برجام خوب است یا بد؟ اگر بد است، چرا آمریکا از آن خارج شد؟ آیا آمریکا در جهت خواسته تندرو های ایرانی حرکت نکرد؟ چرا اسراییل با برجام مخالف است؟

او با بیان اینکه از مذاکره و برجام تابو درست کرده اند، افزود: اسرائیلی ها به رهبری نتانیاهو، تندروهای امریکا به رهبری ترامپ و کشورهای منطقه به رهبری عربستان و برخی داخلی ها نمی گذارند ما با جامعه جهانی ارتباط برقرار کنیم.

اگر فاز 2 فرودگاه امام راه اندازی شده بود، صدها هزار شغل ایجاد می شد

پازوکی گفت: در اواخر دولت آقای خاتمی نگذاشتند شرکت ترکیه ای فرودگاه ساز، فاز 2 فرودگاه امام را بسازد. جوسازی کردند و در آخر هم 20 میلیون دلار خسارت به شرکت ترکیه ای دادیم. طبیعی است که آن های که نگذاشتند باید پاسخگو باشند. مشخص است که این طرز تکفر یعنی به عقب بردن ایران.

پازوکی با بیان اینکه فساد و فحشا وقتی اتفاق می افتد که بیکاری وجود داشته باشد، گفت: ما اگر همین فاز 2 فرودگاه امام خمینی را تمام کرده بودیم، صدها هزار شغل جنبی در فرودگاه درست شده بود.

او درباره تاثیر کانال ویژه مالی اروپا روی صادرات ایران گفت: قطعا کانال ویژه مالی اروپا بر اقتصاد ما تاثیرگذار خواهد بود. ما دومین منابع گازی جهان را بعد از روسیه داریم ولی صادرات گازمان تقربا صفر است، زیرا از موقعیت خود استفاده نکردیم. همین اتحادیه اروپا به شدت علاقه مند بودند که گاز ما را استفاده کنند. هم برای امنیت ملی ما خوب بود هم برای اروپا. ولی این کار را نکردیم.

جوی درست کرده اند که اگر کسی از fatf دفاع کند، فکر می کنند اجنبی است.

این اقتصاددان با بیان اینکه اروپا با ثبت کانال ویژه مالی اتحادیه اروپا نشان داد می خواهد که به برجام پایبند بماند، گفت: رییس جمهوری قانونی مملکت که 24 ملیون رای دارد می گوید fatf به نفع منافع ملی است. شورای امنیت ملی می گوید به نفع ماست، اکثریت مجلس هم آن را تصویب کرده، اما عده ای که از جامعه جهانی چیزی متوجه نیستند، جوی درست کرده اند که اگر کسی از fatf دفاع کند، فکر می کنند اجنبی است.

او با تاکید بر اینکه همه مشکلات اقتصاد ایران با fatf حل نمی شود، گفت: با این وجود، برای این که با جامعه جهانی کار کنید به fatf نیاز داریم. اگر نپذیریم، حتی تاجرهای عراقی یا افغانی هم حاضر نیستند از ما چیزی بخرند.

پازوکی ادامه داد: حرف های آقای ظریف در رابطه با پولشویی بانک ها واقعا درست بود.

او با اشاره به اینکه تولید ملی ما وقتی اقصادی خواهد شد که بازارهای  صادراتی وجود داشته باشد، گفت: برای آنکه تولید در مقیاس عظیم تر باشد، حداقل باید بازارهای منطقه را داشته باشیم. برای این کار باید قوانین بین الملی را بپذیریم. همین چند وقت پیش رییس بانک مرکزی روسیه گفت اگر می خواهید ما با شما همکاری داشته باشیم باید fatf را بپذیرید.

او با بیان اینکه در قرآن کریم داریم که اقتصاد مایه قوام حکومت ها و جوامع است، گفت: در یک اقتصاد بسته ما روز به روز عقب گرد می‌کنیم. نمونه اش کره شمالی است که امروز بمب اتم دارد ولی مردمش علف می‌خورند و در جامعه جهانی هم هیچ نقشی ندارد. ما موقعیت استراتژیک منطقه ای، انرژی ارزان و نیروی کار تحصیل کرده و ارزان، که مهم ترین عامل توسعه است را داریم اما مشکل ما جهالت است. طوری که فکر می کنیم صبح تا غروب تمام دنیا جمع شده اند که ما را زمین بزنند.

اگر منافع ملی را درک کنیم حتی می توانیم در انتخابات آمریکا نقش بسزایی داشته باشیم 

او با تاکید بر اینکه قطعا تندرو های ایرانی دارند در زمین ترامپ بازی می‌کنند، افزود: ما باید بدانیم همه آمریکا ترامپ نیست. ما حتی میتوانیم نقش بسزایی در انتخابات آمریکا داشته باشیم به شرط اینکه منافع ملی را درک کنیم.اقتصاد ایران امروز نیاز به شفافیت دارد اگر ما بخواهیم با فساد مقابله کنیم.

او با تاکید بر اینکه بودجه هرچه شفاف تر باشد به نفع منافع ملی است، گفت: باید کاری بکنیم که سیستم مان شفاف باشد. مردم باید بدانند چه کسانی خانه شان در میدان شوش یا بازار مولوی بوده ولی الان در فرمانیه خانه صد میلیاردی و ماشین لکسوس دارند، این ها را چطور به دست آورده اند؟ شفافیت مهم است. وقتی سیستم بانکی دست خودمان است باید بتوانیم پول های کثیف را رصد کنیم.اصلا FATF مبارزه با پولشویی است.

او افزود: پول های کثیف باعث شده که فساد بوجود بیاید، و این فساد در بخشی از اقتصاد ما نهادینه بشود. اگر شفافیت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را در دستور کار خود قرار دهیم، در چهارچوب منافع ملی با جهان بین‌الملل ارتباط داشته باشیم و منطقی برخورد بکنیم و از برخورد های احساسی بپرهیزیم، قطعا می توانیم وضعیت و موقعیت بهتری داشته باشیم.

او گفت: وقتی تندروهای ایرانی امروز یک هواپیما در فرودگاه امام خمینی به زمین می نشانند و آسانسورهای فرودگاه را قفل میکند چگونه می توانیم در جامعه جهانی نقش داشته باشیم؟  ایرانی های خارج از کشور سالانه بین چهار و نیم تا پنج میلیارد دلار به شرکت های هواپیمایی ترکیش ایر، قطر ایر لاین و امارات پول بلیت می‌دهند؛ حالا اگر ما هواپیما بخریم تحریم ها را از بین ببریم و خودمان بتوانیم فرودگاه داشته باشیم، آیا این به نفع خودمان نیست؟ هزار شغل ایجاد نمی‌شود؟ درآمد ملی کشور بهتر نمی شود؟ قطعا بهتر می‌شود.

او افزود: ما باید مقررات را بپذیریم و این به نفع مان است. کسانی از FATF می‌ترسند که احساس میکنند اطلاعات شفاف می‌شود. ما این شفافیت را اقتصاد ایران برای سرمایه‌گذاری نیاز دارد. سرمایه‌گذار خارجی وقتی می اید در ایران سرمایه‌گذاری می‌کند که ابتدا ببیند سرمایه‌گذار داخلی مورد حمایت دولت قرار می گیرد. ما امروز باید از سرمایه‌گذاران داخلی حمایت بکنیم و زمینه را برای سرمایه‌گذار خارجی با توجه به ویژگی هایی که اقتصاد ایران دارد فراهم کنیم.

 

  ارسال خبر به پست الكترونيك

تصوير روز


 در پاسخ به آقای علی عسکری رئیس محترم صدا و سیما

 


 خودروی پاسدارانی که در پیرانشهر مورد حمله تروریستی قرار گرفت

 


 هیچ جنگ کوتاهی وجود ندارد

 


 ما هم نمی دانیم

 


 ، یک عکس بسیار پر بازتاب

 


 سپاه فرزند ملت

 


 مبعث مبارک

 


 پست علی کریمی برای شهداء

 


 ضرغامي : خدا را شکر که فضای مجازی آمد که انقلاب اسلامی را نجات دهد

 


 ایلام نیوز : ظریف بمان ، به خاطر ایران

 
 نظرات شما:

 

 نام
 پست الكترونيك:

نظر :

 


آخرين به روز رساني:  یک‌شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۵ | زمان بارگزاري صفحه:  0/4844 ثانيه

 

© كليه حقوق اين مجموعه طبق قوانين نرم افزاري متعلق به ايلام نيوز - پايگاه خبري و تحليلي مي باشد.