دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸  |   18  نوامبر  2019   |         

  صفحه اصلی   |  خبرها  |  يادداشت  |  مقاله  |  گفتگو  |  گزارش  |  تصاوير  |  ارتباط با ما  |  درباره ما  |  خروجي RSS

يادداشت

ما در جهانی به سر می‌بریم که در آن 84% از انسان‌ها پیرو ادیان هستند و پیش‌بینی می‌شود که این رقم در سال‌های آتی افزایش پیدا کند

این پدیده هزاران سال ملازم تمدّن بشری بوده است ....
 

الوین پلانتینگا برنده جایزه تمپلتون شد / پلانتینگاکیست ؟

فعالیت پیشگامانۀ فلسفی پلانتینگا در اواخر دهۀ 1950 آغاز شد؛ یعنی زمانی که فلاسفۀ آکادمیک عموماً فلسفۀ دینی را قبول نداشتند.....
 

نواندیشان دینی یا معارضان سیاسی

اما اگر این معارضه بتواند حوزه علمیه را به تحریک وادارد و حوزه بتواند برای معضلات سیاسی- اجتماعی و فرهنگی روز، نسخه‌ای کارآمد تولید کند، می‌توان یک خاصیت تحریک‌کنندگی برای معارضان سیاسی یعنی نواندیشان دینی قائل بود....
 

دکتر داوری : تکرار حرف‌های قرون شانزدهم و هفدهم اروپا را نباید نواندیشی دانست

در جایی که تفکر ضعیف است زبان و اصطلاح‌سازی هم دچار پریشانی و آشفتگی می‌شود...........
 

دکترسعید زیباکلام : خطر انحلال انقلاب در نظام استكباري / سناریوی دولت در مذاکرات هسته ای اشتباه است

دکترسعید زیباکلام
 

مقاله

نسبت نظریه و نظریه‌سازی با رفع مشکلات بومی

به گمان من، ما پیش از اینکه در این مسیر پیشتر رویم و گامهای مؤثر و جدی در قالب سیاستگذاری و طراحی برنامههای اجرایی برداریم، باید اندکی درنگ کنیم و بیندیشیم به راستی چه میزان موازین مبنایی فرهنگی و تمدنسازی ما با فرنگیها شباهت دارد...
 

تحول درنظام جهانی مدرن

پیشرفت لفظ آشنایی است و به ظاهر در معنی‌اش هم ابهامی نیست؛ بنابراین، اگر از ما بپرسند پیشرفت ....
 

طراحی الگوی پیشرفت امری متودیک و روشمند است

لزوم استفاده نظام مند از محصولات خالص علم و فلسفه در نظام سازی ، تبیین سیستم و طراحی الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت .............
 

مهم : مباحثی عمومی از مدیریت اسلامی / انسانی

هلاکت محتوم در استبداد رأي / چراباید با منتقدین مشورت و با مخالفین به گفتگو نشست . . . .
 

قبض و بسط انسان

درمقاله حاضر نويسنده با تشريح روند صيرورت و شدن انسان از حالتي به حالت ديگر كه در طول زندگي براي او رخ مي دهد........
 

گفتگو

مردم را به کتاب خواندن ارجاع بدهید. فلسفه فست فود نیست که در خیابان راه بروند و بخورند بلکه مردم باید مطالعه کنند

دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی
 

چرا شهید بهشتی معمار قانون اساسی جمهوری اسلامی شد ؟

شهید بهشتی می گفت برپایی جامعه آرمانی اسلام، علاوه بر دانش چیستی، نیازمند دانش چگونگی نیز است .......
 

در غياب فلسفه، آينده‌اي در كار نيست / كاربردهاي فلسفه در زندگي امروز

اگر امروز بگويند بساط فلسفه را از علم و آموزش كشور برچينيم واقعا چه خلأيي ايجاد مي‌شود؟ ..........
 

در برنامه‌هاي بين‌المللي اسلام موحّد و ملحد، مسيحي و كليمي مانند مسلمانان حضور دارند

به گزارش ایلام نیوز از خبرحوزه آیت‌الله العظمی جوادی‌آملی دردیدار پروفسور مارکو ساسولی استاد برجسته حقوق بین الملل بشر ...
 

فلسفه اساسا با نقد آغاز می‎شود، فلسفه یعنی نقد، در واقع باید بگویم که فلسفه غیرنقادانه وجود ندارد

حال اگر بخواهیم که فرهنگ نقد و نقادی در حوزه و دانشگاه رونق بگیرد. این‎که ما بتوانیم روبه‎روی کسی که اندیشه‎اش با ما مخالف است بنشینيم، به او امکان اظهار نظر و بیان عقیده‎اش را بدهیم .........
 

گزارش

فدریکا موگرینی : اسلام جایگاه طبیعی خود را در جامعه اروپا دارد و دلیل آن هم تاثیر آشکار آن بر سبک زندگی اروپایی است

سفرجوانان اروپایی برای پیوستن به داعش چالش بزرگ اتحادیه اروپا.............
 

سخنرانی دکتر دینانی پیرامون شخصیت عرفانی حضرت امام

امام خمینی را وادارکردند چیزی نگوید/ مگر نماز اسرار دارد؟.............
 

روایت وگزارش دکتر حسن عباسی از یک دین جدید

وقتی استادهای دانشگاه های شما نمی دانند که اینترنت یک ابزار نظامی است، همه فکر می کنند بعد از مودم و کامپیوترشان هیچ چیز دیگری نیست، نمی دانند که هر کاری پشت مودم انجام می دهند . . . . .
 

آمار

تعداد مطالب سايت: ۱۵۱۹

كاربر حاضر در سايت: ۲۸۵۶ نفر

مشاهدات:
امروز: ۱۷۹۳ مرتبه
آبان ماه: ۷۳۳۷۷ مرتبه
كل مشاهده: ۹۰۱۶۸۹۱ مرتبه
بیشترین: ۱۲۰۴۷ - ۱۹/۳/۱۳۹۱

 خروجي RSS

RSS 2.0

 

رئیس جمهور : هرکسی دیوار دور خود بکشد در داخل نابود می شود، ما باید بتوانیم با اندیشمندان و متفکرین تمام کشور‌ها در رابطه باشیم

لينك ثابت (كد مطلب= 1446 )                            تاريخ انتشار:  ۴ اسفند ۱۳۹۷                      دفعات مشاهده: 2302   
 نويسنده:            

رئیس جمهور : هرکسی دیوار دور خود بکشد در داخل نابود می شود، ما باید بتوانیم با اندیشمندان و متفکرین تمام کشور‌ها در رابطه باشیم

رئیس جمهور زیربنای اندیشه را آزادی عنوان کرد و گفت: اگر محیط آزاد برای اندیشه و فکر وجود داشته باشد،‌ فناوری به عنوان میوه درخت علم شکوفا می‌شود.

به گزارش «ایلام نیوز» به نقل از خبرگزاری ها، حسن روحانی در پارک فناوری پردیس در جمع فعالان علم‌و فناوری و مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان اظهار داشت: اگر محیط آزاد برای اندیشه و فکر وجود داشته باشد،‌ فناوری به عنوان میوه درخت علم شکوفا می‌شود.

روحانی با بیان این‌که علم پایه اصلی فناوری است خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم فناوری رشد کند، باید دانش‌های پایه رشد کرده و اگر علم پایه رشد نکند ستون‌های ساختمان فناوری شکل نگرفته است.

رئیس جمهور با اشاره به این‌که پیشرفت علم و دانش از آزادی و محیط مناسب شروع می‌شود اذعان داشت: باید دانشجو و استاد برای حرف زدن و اظهار نظر آزاد باشد و پایه پیشرفت علم و دانش آزادی است.

وی آزادی در اظهار نظر و بیان اندیشه در حوزه را مثال زد و افزود: در حوزه علمیه گاهی یک طلبه تمام نظرات، حتی نظراتی که در آن اجماع کامل شده باشد، را نقد می‌کند.

روحانی با بیان اینکه آزادی حوزه علمیه هنوز در دانشگاه‌های ما نیست اظهار داشت: یک طلبه می‌توانست تمام علما را به چالش بکشد و تمام نظرات را نقد کند، این آزادی در دانشگاه‌ها نیست.

رئیس جمهور با اشاره به این‌که دولت و حکومت باید زیرساخت‌ها را برای فناوران فراهم کند، گفت: اولین زیر ساخت آزادی است.

وی اگر زیرساخت حقوقی را سایر زیرساخت‌‌ها همچون آب و برق مهم‌تر دانست و اذعان داشت: ثبت کردن یک محصول فناوری ماه‌ها درگیری دارد که مجلس و دولت باید این حوزه را تسهیل کنند.

روحانی با بیان این‌که رشد دانشجو و فناوری پیوسته است بیان داشت: اگر ارتباط با دانشگاه، صنعت، تولید و بازار ضعیف باشد کار پیش نمی‌رود.

رئیس جمهور با اشاره به این‌که باید تمام فرصت‌ها را به نسل جوان دهیم، اظهار داشت: پیروزی جنگ با حوصله و فرصت دادن دوباره و امکانات به جوانان بدست آمد.

فناوری مانند هنر، اخلاق و ایمان مرز نمی‌شناسد

وی گفت: علم مانند هنر، فناوری، اخلاق و ایمان مرز نمی شناسد، این کشور و آن کشور ندارد، هنر هم این‌چنین است و در فناوری نیز مرز وجود ندارد.

روحانی با بیان این‌که ارتباط با دنیا باید سهل باشد و یکی از وظایف دولت سهل کردن این ارتباط است افزود: امروز برخی برای ویزا و علم به فکر دیوار هستند نمی‌دانند که تمام پیشرفت‌هایشان برای این بوده که دیوار نداشتند. هرکسی دیوار دور خود بکشد در داخل نابود می شود، ما باید بتوانیم با اندیشمندان و متفکرین تمام کشور‌ها در رابطه باشیم.

رئیس جمهور با اشاره به تحریم‌ها و فشارهای وارد بر کشور اظهار داشت: کشورهای مستکبر می‌دانند، تحریم راهی برای کند کردن مسیر توسعه است. امروز موفق شدیم قطعاتی را که وارد می‌کردیم تولید کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در بخش صنعت جرأت استفاده از محصول را نداریم اگر می‌خواهیم از نوآوری داخلی استفاده کنیم، باید ریسک را بپذیریم و اشکال‌ها به مرور رفع می‌شود.

دولت ریسک پذیری را برعهده بگیرد

روحانی با اشاره به پیشرفت ایران در صنعت دفاعی گفت: در زمان جنگ ماه‌ها تلاش شد موشکی بر هواپیما سوار شود، اما زمان شلیک اشکالی داشت. موشک هوا به هوا نبود، متخصصین نمی‌دانستند روشن شدن این موشک هواپیما صدمه می‌زند که از بعد ماه‌ها این خطا حل شد. پس خطاها و اشتباهات که در فناوری‌ها وجود دارد را باید بپذیریم و دولت ریسک پذیری را به عهده بگیرد تا شما فناوران کار کنید.

رئیس جمهور با بیان این‌که مسیر را باید درست تشخیص دهیم افزود: از تولد تا بلوغ شرکت‌های دانش‌بنیان در برهه‌ای نباید مالیات گرفت و حتی باید مالیات داد، حساب شده در بیمه، مالیات و وام کمک کنیم تا به نتیجه برسیم.

وی اذعان داشت: بسیاری از صنایع در یک فناوری مشکل دارند و یکی از وظایف این پارک‌ها کمک به شرایط فعلی و ساخت فناوری است، با این تحریم باید جنگید و بخش بزرگی از آن در ارتباطات مالی با دنیا است.

وی ضمن خرسندی از بازدید امروز خود از پارک فناوری پردیس، گفت: زمانی که تولیدکننده و صادر کننده محصول باشیم، مبارزه با استکبار را در سایه تحریم آغاز کردیم و این آغاز خودکفا شدن است.

روحانی افزود: اگر در شرایط فعلی، بیماران کشورما نیازمند دارو هستند و ما می‌توانیم این دارو‌ها را تولید و به صورت ارزان در داخل توزیع کنیم باید با کمک‌ شرکت‌های دانش‌بنیان انجام دهیم.

ساخت لیزری با قدرت و سرعت بالاتر از مشابه خارجی در پارک فناوری پردیس

رئیس جمهور ادامه داد: ساخت لیزری در پارک فناوری پردیس با قدرت و سرعت بالاتر از مشابه خارجی، نشان می‌دهد می‌توانیم رشد فناوری در پردیس و هر پارکی با ایجاد محیط و زیست بوم مناسب از مرزهای ذهن‌های خلاق عبور کنیم.

روحانی تصریح کرد: راهکار اینکه رانت و اختلاس کم شود، دولت الکترونیکی است زیرا چهره به چهره شدن در این فناوری وجود ندارد و در اینجا گرفتن امضای طلایی میسر نیست.

وی در پایان خاطر نشان‌ کرد: به مدیران پارک و معاونت علمی و فناوری خسته نباشید می‌گوییم و تلاش می‌کنیم روابط این بخش با دولت را سهل‌تر کنیم و نیازمندی‌های شما را رفع می‌کنیم تا در دهه پنجاهم انقلاب سرآمد منطقه و جهان باشیم.

 

  ارسال خبر به پست الكترونيك

تصوير روز


 ایران و عربستان فوتبال بازی کنند

 


 چه کسی ....؟

 


 انقلاب دینی،انقلاب مذهبی

 


 ویلای خانوادگی علی‌عسگری و پرونده‌ی تصرف/ روایتی از باغ ۱۴ هزارمتری رئیس صداوسیما در لواسان

 


 جای گلگی ندارید

 


 وقتی زیرساخت ها در ذهن ما فراهم شد، بانوان ایرانی به ورزشگاه آمدند.

 


 سوء مدیریت جدید در صداو سیما/ انتصاب داماد رئیس/این بار علی دارابی

 


 آقای پناهیان ما با شما موافقیم

 


 روایتی از یک دیدار

 


 در پاسخ به آقای علی عسکری رئیس محترم صدا و سیما

 
 نظرات شما:

 

 نام
 پست الكترونيك:

نظر :

 


آخرين به روز رساني:  یک‌شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۵ | زمان بارگزاري صفحه:  0/4688 ثانيه

 

© كليه حقوق اين مجموعه طبق قوانين نرم افزاري متعلق به ايلام نيوز - پايگاه خبري و تحليلي مي باشد.