دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸  |   18  نوامبر  2019   |         

  صفحه اصلی   |  خبرها  |  يادداشت  |  مقاله  |  گفتگو  |  گزارش  |  تصاوير  |  ارتباط با ما  |  درباره ما  |  خروجي RSS

يادداشت

ما در جهانی به سر می‌بریم که در آن 84% از انسان‌ها پیرو ادیان هستند و پیش‌بینی می‌شود که این رقم در سال‌های آتی افزایش پیدا کند

این پدیده هزاران سال ملازم تمدّن بشری بوده است ....
 

الوین پلانتینگا برنده جایزه تمپلتون شد / پلانتینگاکیست ؟

فعالیت پیشگامانۀ فلسفی پلانتینگا در اواخر دهۀ 1950 آغاز شد؛ یعنی زمانی که فلاسفۀ آکادمیک عموماً فلسفۀ دینی را قبول نداشتند.....
 

نواندیشان دینی یا معارضان سیاسی

اما اگر این معارضه بتواند حوزه علمیه را به تحریک وادارد و حوزه بتواند برای معضلات سیاسی- اجتماعی و فرهنگی روز، نسخه‌ای کارآمد تولید کند، می‌توان یک خاصیت تحریک‌کنندگی برای معارضان سیاسی یعنی نواندیشان دینی قائل بود....
 

دکتر داوری : تکرار حرف‌های قرون شانزدهم و هفدهم اروپا را نباید نواندیشی دانست

در جایی که تفکر ضعیف است زبان و اصطلاح‌سازی هم دچار پریشانی و آشفتگی می‌شود...........
 

دکترسعید زیباکلام : خطر انحلال انقلاب در نظام استكباري / سناریوی دولت در مذاکرات هسته ای اشتباه است

دکترسعید زیباکلام
 

مقاله

نسبت نظریه و نظریه‌سازی با رفع مشکلات بومی

به گمان من، ما پیش از اینکه در این مسیر پیشتر رویم و گامهای مؤثر و جدی در قالب سیاستگذاری و طراحی برنامههای اجرایی برداریم، باید اندکی درنگ کنیم و بیندیشیم به راستی چه میزان موازین مبنایی فرهنگی و تمدنسازی ما با فرنگیها شباهت دارد...
 

تحول درنظام جهانی مدرن

پیشرفت لفظ آشنایی است و به ظاهر در معنی‌اش هم ابهامی نیست؛ بنابراین، اگر از ما بپرسند پیشرفت ....
 

طراحی الگوی پیشرفت امری متودیک و روشمند است

لزوم استفاده نظام مند از محصولات خالص علم و فلسفه در نظام سازی ، تبیین سیستم و طراحی الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت .............
 

مهم : مباحثی عمومی از مدیریت اسلامی / انسانی

هلاکت محتوم در استبداد رأي / چراباید با منتقدین مشورت و با مخالفین به گفتگو نشست . . . .
 

قبض و بسط انسان

درمقاله حاضر نويسنده با تشريح روند صيرورت و شدن انسان از حالتي به حالت ديگر كه در طول زندگي براي او رخ مي دهد........
 

گفتگو

مردم را به کتاب خواندن ارجاع بدهید. فلسفه فست فود نیست که در خیابان راه بروند و بخورند بلکه مردم باید مطالعه کنند

دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی
 

چرا شهید بهشتی معمار قانون اساسی جمهوری اسلامی شد ؟

شهید بهشتی می گفت برپایی جامعه آرمانی اسلام، علاوه بر دانش چیستی، نیازمند دانش چگونگی نیز است .......
 

در غياب فلسفه، آينده‌اي در كار نيست / كاربردهاي فلسفه در زندگي امروز

اگر امروز بگويند بساط فلسفه را از علم و آموزش كشور برچينيم واقعا چه خلأيي ايجاد مي‌شود؟ ..........
 

در برنامه‌هاي بين‌المللي اسلام موحّد و ملحد، مسيحي و كليمي مانند مسلمانان حضور دارند

به گزارش ایلام نیوز از خبرحوزه آیت‌الله العظمی جوادی‌آملی دردیدار پروفسور مارکو ساسولی استاد برجسته حقوق بین الملل بشر ...
 

فلسفه اساسا با نقد آغاز می‎شود، فلسفه یعنی نقد، در واقع باید بگویم که فلسفه غیرنقادانه وجود ندارد

حال اگر بخواهیم که فرهنگ نقد و نقادی در حوزه و دانشگاه رونق بگیرد. این‎که ما بتوانیم روبه‎روی کسی که اندیشه‎اش با ما مخالف است بنشینيم، به او امکان اظهار نظر و بیان عقیده‎اش را بدهیم .........
 

گزارش

فدریکا موگرینی : اسلام جایگاه طبیعی خود را در جامعه اروپا دارد و دلیل آن هم تاثیر آشکار آن بر سبک زندگی اروپایی است

سفرجوانان اروپایی برای پیوستن به داعش چالش بزرگ اتحادیه اروپا.............
 

سخنرانی دکتر دینانی پیرامون شخصیت عرفانی حضرت امام

امام خمینی را وادارکردند چیزی نگوید/ مگر نماز اسرار دارد؟.............
 

روایت وگزارش دکتر حسن عباسی از یک دین جدید

وقتی استادهای دانشگاه های شما نمی دانند که اینترنت یک ابزار نظامی است، همه فکر می کنند بعد از مودم و کامپیوترشان هیچ چیز دیگری نیست، نمی دانند که هر کاری پشت مودم انجام می دهند . . . . .
 

آمار

تعداد مطالب سايت: ۱۵۱۹

كاربر حاضر در سايت: ۲۸۵۵ نفر

مشاهدات:
امروز: ۱۷۹۲ مرتبه
آبان ماه: ۷۳۳۷۶ مرتبه
كل مشاهده: ۹۰۱۶۸۹۰ مرتبه
بیشترین: ۱۲۰۴۷ - ۱۹/۳/۱۳۹۱

 خروجي RSS

RSS 2.0

 

مقام آمریکائی: واشنگتن به دنبال توافق جامع با ایران است

لينك ثابت (كد مطلب= 1458 )                            تاريخ انتشار:  ۱۵ اسفند ۱۳۹۷                      دفعات مشاهده: 2230   
 نويسنده:            

مقام آمریکائی: واشنگتن به دنبال توافق جامع با ایران است

نماینده آمریکا در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، با تکرار اتهام های نخ نما پیرامون فعالیت های منطقه ایران گفت: همانطور که رئیس جمهوری ترامپ مشخص کرده است، واشنگتن به دنبال توافق جامع با این کشور هستیم.

«جکی والکات» نماینده آمریکا در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی از گزارش جدید آژانس در راستی آزمایی و نظارت بر (تاسیسات هسته ای) ایران استقبال کرد و گفت: دبیرخانه  آژانس  می تواند روی حمایت کامل آمریکا از اجرای وظایف مهم آن در ارتباط با ایران حساب کند.

والکات سپس با بیان اینکه آمریکا دلیل خروج خود از این توافق را پیشتر اعلام کرده، افزود: رئیس جمهوری ترامپ تصریح کرده که ما در انتظار توافقی جامع با ایران هستیم که به نگرانی های ما بپردازد و ایران را به طور کامل از لحاظ سیاسی و اقتصادی با جامعه بین المللی همگرا کند.

نماینده آمریکا ادامه داد: از طریق چنین توافق جامعی به ایران امکان عادی سازی کامل روابط با جامعه بین المللی را پیشنهاد می دهیم (که شامل): پایان همه و نه تنها بخشی از تحریم های آمریکا، روابط کامل دیپلماتیک و تجاری، کمک به دستیابی به فناوری پیشرفته متناسب و حمایت از مدرن سازی اقتصاد ایران و ادغام آن در نظام اقتصادی بین المللی.

وی با بیان اینکه در صورت نبود تضمین برای راستی آزمایی موثر فرصتی برای موفقیت دیپلماسی وجود نخواهد داشت، تاکید کرد: به همین دلیل است که همچنان که منتظر توافق جدید جامعی هستیم، ایران باید صادقانه توضیح دهد که چرا آرشیو عظیمی از فایل های مربوط به فعالیت های تسلیحات هسته ای گذشته خود را نگه داشته است.

اشاره نماینده آمریکا به ادعای بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی است که اوایل سال جاری با نمایش حجم انبوهی از لوح های فشرده و پرونده مدعی شد اینها اسناد فعالیت ایران در ارتباط با تسلیحات هسته ای است که این رژیم از تهران ربوده است.

مقام های آژانس بین المللی انرژی اتمی با وجود تکرار چندباره این ادعاهای نتانیاهو و تکرار آن از سوی مقام های آمریکایی اعتنایی به آن نکرده و همچنان بر پایبندی کامل ایران به توافق هسته ای تاکید کرده اند.

والکات با تکرار این ادعا افزود: واقعیت های مربوط به فعالیت های تسلیحات هسته ای ایران در گذشته همچنان بر پرسش های جاری درباره احتمال وجود مواد و فعالیت های هسته ای اعلام نشده ایران تاثیر دارد. این مسائل باید به طریقی روشن و بی پرده و بدون تاخیر بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی بار دیگر خواستار بررسی اسناد مورد ادعای نخست وزیر رژیم صهیونیستی از سوی آژانس بین المللی انرژی هسته ای و مدعی ارتباط این اسناد با فعالیت های آژانس تحت توافقنامه های پادمانی و یا قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد شد.

نماینده آمریکا تاکید کرد: هیچ چیز به جز همکاری کامل ایران با آژانس این امکان را نمی دهد که جامعه بین المللی را از پایبندی ایران به وظایف و تعهدات خود مطمئن کند.

والکات از اظهارات یوکیا آمانو مدیر کل آژانس مبنی بر بازرسی های تکمیلی براساس پروتکل الحاقی از همه سایت ها و اماکن در ایران استقبال کرد و افزود: آژانس مسئولیتی بنیادین برای پیگیری هر نگرانی جدید درباره مواد و فعالیت های اعلام نشده مرتبط با پادمان ها در همه کشورها دارد.

وی همچنین حمایت آمریکا از تامین بودجه برای ماموریت راستی آزمایی و نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی در ایران و ادغام هزینه های راستی آزمایی در بودجه عادی را اعلام کرد و افزود: واشنگتن یک میلیون دلار برای بودجه راستی آزمایی و نظارت این آژانس در ایران اعطا می کند.

والکات در پایان با این ادعا که خروج آمریکا از برجام نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل نبوده، اضافه کرد: آمریکا به مشارکتش در برجام پایان داد. در این قطعنامه شورای امنیت هیچ الزام حقوقی برای تداوم حضور یا حمایت آمریکا از توافق هسته ای نیست و برجام یک توافق سیاسی غیرالزام آور است. به همین شکل، توقف مشارکت آمریکا در برجام نقض منشور سازمان ملل نیز محسوب نمی شود.

آمانو روز جمعه سوم اسفندماه چهاردهمین گزارش خود را در زمینه راستی‌آزمایی اجرای برجام و پایبندی جمهوری اسلامی ایران به توافق هسته ای منتشر کرد که طبق انتظار همانند سیزده بار قبل، بار دیگر آمانو فعالیت ها و همکاری های سازنده ایران را مورد تایید قرار داد. 

بر پایه آخرین گزارش آمانو، ایران هنوز سطح غنی‌سازی و میزان ذخایر اورانیوم غنی‌سازی شده خود را در سطحی که مورد توافق بوده، نگهداشته و آژانس تصریح کرده به تمامی مکان‌ هایی که برای بازرسی و بازدید نیاز بوده، دسترسی داشته است. 

آژانس در گزارش قبلی خود که به عنوان اواخر آبان ماه به عنوان نخستین گزارش پس از اعمال دور دوم تحریم های آمریکا انتشاریافته بود نیز تاکید کرد: «هیچ سند و مدرکی حاکی از نقض توافق هسته ‌ای از سوی ایران مشاهده نشده و جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه‌ ها به الزامات مطرح ‌شده در متن توافق پا‌بند بوده است».

اروپایی ها در موضع گیری های برجامی خود همواره گزارشات آژانس را ملاک عمل و قضاوت خود قرار می دهند و در پی آن هستند تا با راه اندازی اینستکس، دیگر کشورهای اروپایی و همچنین چین و روسیه را نیز به این سازوکار وارد کنند. 

در همین ارتباط «فدریکا موگرینی» مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا چندی پیش با انتشار بیانیه ای ضمن استقبال از اینستکس به اهمیت تداوم و اجرای آن در بلند مدت اشاره و تاکید کرد که «این سازوکار مالی را به سرعت گسترش خواهیم داد و از همه کشورهای اروپایی خواستار همکاری فعال هستیم»؛ اظهاراتی که با واکنش منفی و هشدار مقامات آمریکایی و به ویژه شخص «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا مواجه شد.

ترامپ 18 اردیبهشت سال جاری ضمن اعلام خروج کشورش از برجام، تحریم های هسته ای را که به مدد این توافق رفع شده بود علیه ایران بازگرداند./جماران

 

  ارسال خبر به پست الكترونيك

تصوير روز


 ایران و عربستان فوتبال بازی کنند

 


 چه کسی ....؟

 


 انقلاب دینی،انقلاب مذهبی

 


 ویلای خانوادگی علی‌عسگری و پرونده‌ی تصرف/ روایتی از باغ ۱۴ هزارمتری رئیس صداوسیما در لواسان

 


 جای گلگی ندارید

 


 وقتی زیرساخت ها در ذهن ما فراهم شد، بانوان ایرانی به ورزشگاه آمدند.

 


 سوء مدیریت جدید در صداو سیما/ انتصاب داماد رئیس/این بار علی دارابی

 


 آقای پناهیان ما با شما موافقیم

 


 روایتی از یک دیدار

 


 در پاسخ به آقای علی عسکری رئیس محترم صدا و سیما

 
 نظرات شما:

 

 نام
 پست الكترونيك:

نظر :

 


آخرين به روز رساني:  یک‌شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۵ | زمان بارگزاري صفحه:  0/5156 ثانيه

 

© كليه حقوق اين مجموعه طبق قوانين نرم افزاري متعلق به ايلام نيوز - پايگاه خبري و تحليلي مي باشد.