یک‌شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷  |   25  مارس  2018   |         

  صفحه اصلی   |  خبرها  |  يادداشت  |  مقاله  |  گفتگو  |  گزارش  |  تصاوير  |  ارتباط با ما  |  درباره ما  |  خروجي RSS

يادداشت

ما در جهانی به سر می‌بریم که در آن 84% از انسان‌ها پیرو ادیان هستند و پیش‌بینی می‌شود که این رقم در سال‌های آتی افزایش پیدا کند

این پدیده هزاران سال ملازم تمدّن بشری بوده است ....
 

الوین پلانتینگا برنده جایزه تمپلتون شد / پلانتینگاکیست ؟

فعالیت پیشگامانۀ فلسفی پلانتینگا در اواخر دهۀ 1950 آغاز شد؛ یعنی زمانی که فلاسفۀ آکادمیک عموماً فلسفۀ دینی را قبول نداشتند.....
 

دکتر داوری : تکرار حرف‌های قرون شانزدهم و هفدهم اروپا را نباید نواندیشی دانست

در جایی که تفکر ضعیف است زبان و اصطلاح‌سازی هم دچار پریشانی و آشفتگی می‌شود...........
 

دکترسعید زیباکلام : خطر انحلال انقلاب در نظام استكباري / سناریوی دولت در مذاکرات هسته ای اشتباه است

دکترسعید زیباکلام
 

چگونه نماز مقبول بخوانیم +پاسخ امام صادق(ع)

مسأله نماز به عنوان یک مسأله عبادی زمینه‌ساز برای رشد .....
 

مقاله

نسبت نظریه و نظریه‌سازی با رفع مشکلات بومی

به گمان من، ما پیش از اینکه در این مسیر پیشتر رویم و گامهای مؤثر و جدی در قالب سیاستگذاری و طراحی برنامههای اجرایی برداریم، باید اندکی درنگ کنیم و بیندیشیم به راستی چه میزان موازین مبنایی فرهنگی و تمدنسازی ما با فرنگیها شباهت دارد...
 

تحول درنظام جهانی مدرن

پیشرفت لفظ آشنایی است و به ظاهر در معنی‌اش هم ابهامی نیست؛ بنابراین، اگر از ما بپرسند پیشرفت ....
 

طراحی الگوی پیشرفت امری متودیک و روشمند است

لزوم استفاده نظام مند از محصولات خالص علم و فلسفه در نظام سازی ، تبیین سیستم و طراحی الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت .............
 

مهم : مباحثی عمومی از مدیریت اسلامی / انسانی

هلاکت محتوم در استبداد رأي / چراباید با منتقدین مشورت و با مخالفین به گفتگو نشست . . . .
 

قبض و بسط انسان

درمقاله حاضر نويسنده با تشريح روند صيرورت و شدن انسان از حالتي به حالت ديگر كه در طول زندگي براي او رخ مي دهد........
 

گفتگو

مردم را به کتاب خواندن ارجاع بدهید. فلسفه فست فود نیست که در خیابان راه بروند و بخورند بلکه مردم باید مطالعه کنند

دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی
 

اگر نتوانیم ساحت‌های حیات جمعی بشری را بر اساس فلسفه و تفکر فلسفی سامان بدهیم، آن حیات عقلی، معقول، مطلوب و حیات فاضله که در اندیشه فلسفی و دینی ما وجود دارد، شکل نخواهد گرفت

دکترقاسم پورحسن.......
 

در غياب فلسفه، آينده‌اي در كار نيست / كاربردهاي فلسفه در زندگي امروز

اگر امروز بگويند بساط فلسفه را از علم و آموزش كشور برچينيم واقعا چه خلأيي ايجاد مي‌شود؟ ..........
 

در برنامه‌هاي بين‌المللي اسلام موحّد و ملحد، مسيحي و كليمي مانند مسلمانان حضور دارند

به گزارش ایلام نیوز از خبرحوزه آیت‌الله العظمی جوادی‌آملی دردیدار پروفسور مارکو ساسولی استاد برجسته حقوق بین الملل بشر ...
 

فلسفه اساسا با نقد آغاز می‎شود، فلسفه یعنی نقد، در واقع باید بگویم که فلسفه غیرنقادانه وجود ندارد

حال اگر بخواهیم که فرهنگ نقد و نقادی در حوزه و دانشگاه رونق بگیرد. این‎که ما بتوانیم روبه‎روی کسی که اندیشه‎اش با ما مخالف است بنشینيم، به او امکان اظهار نظر و بیان عقیده‎اش را بدهیم .........
 

گزارش

فدریکا موگرینی : اسلام جایگاه طبیعی خود را در جامعه اروپا دارد و دلیل آن هم تاثیر آشکار آن بر سبک زندگی اروپایی است

سفرجوانان اروپایی برای پیوستن به داعش چالش بزرگ اتحادیه اروپا.............
 

این‌جور نباشد که کسی که مثلاً پزشک است، در زمینه ی علوم دینی یا در زمینه ی فلسفه، یک آدم عامی محسوب شود

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام به کنگره بین المللی علامه حکیم قطب الدّین شیرازی با تاکید بر ضرورت تبیین دوران شکوفایی علمی .....
 

سخنرانی دکتر دینانی پیرامون شخصیت عرفانی حضرت امام

امام خمینی را وادارکردند چیزی نگوید/ مگر نماز اسرار دارد؟.............
 

روایت وگزارش دکتر حسن عباسی از یک دین جدید

وقتی استادهای دانشگاه های شما نمی دانند که اینترنت یک ابزار نظامی است، همه فکر می کنند بعد از مودم و کامپیوترشان هیچ چیز دیگری نیست، نمی دانند که هر کاری پشت مودم انجام می دهند . . . . .
 

آمار

تعداد مطالب سايت: ۱۳۲۸

كاربر حاضر در سايت: ۲۴۴۵ نفر

مشاهدات:
امروز: ۱۵۷۸ مرتبه
فروردین ماه: ۱۱۸۵۲ مرتبه
كل مشاهده: ۷۹۶۰۱۵۶ مرتبه
بیشترین: ۱۲۰۴۷ - ۱۹/۳/۱۳۹۱

 خروجي RSS

RSS 2.0

 

آیت الله صادق آملی لاریجانی : ما اینجا هستیم که دست های فاسد شما را کوتاه کنیم

لينك ثابت (كد مطلب= 10425 )                            تاريخ انتشار:  ۳ آذر ۱۳۹۵                      دفعات مشاهده: 1082   
 نويسنده:            

آیت الله صادق آملی لاریجانی : ما اینجا هستیم که دست های فاسد شما را کوتاه کنیم

آیت الله صادق آملی لاریجانی در سومین گردهمایی سراسری فرماندهان بسیج قوه قضائیه افزود: این روزها هجمه های علیه قوه قضائیه را می بینیم که چطور پرونده هایی را که هنوز در حال رسیدگی است مطرح و با شاکی آن صحبت می کنند و اسم متهم را می برند.

وی گفت: در هجمه به دستگاه قضایی و به رئیس قوه قضائیه بحث حساب های قوه قضائیه را مطرح می کنند که انسان از این همه نیرنگ برای غبار آلود کردن فضا تعجب می کند.

آیت الله آملی لاریجانی افزود: گفته اند که رئیس قوه قضائیه هزار میلیارد از اموال دولتی را به حساب شخصی اش ریخته است؛ سخنی که صد در صد کذب بود و در شبکه های مجازی پخش کردند و دروغ را آنقدر بزرگ گفتند که کسی شک نکند.

رئیس قوه قضائیه گفت: اثبات این دروغ ها بسیار آسان است چرا که از سال 74 در دوره رئیس قوه قضائیه قبلی و اسبق با اجازه رهبری اموال قوه قضائیه به نام قوه قضائیه در حسابی ریخته شد نه در حساب شخصی .

وی با اشاره به اینکه وزیر اقتصاد هم این شایعه پراکنی را تکذیب کرده است، افزود: سخنگوی قوه قضائیه هم این شایعه ها را به صراحت تکذیب کرد و آن زمان شورای پول و اعتبار هم درباره این حساب مصوبه داشت اما عده ای در کشورهای عربی و فراریان فتنه 88 سایت راه انداخته اند و با اتصال به بخشی از بدنه اصلاحات اقدام به شایعه سازی می کنند.

آیت الله آملی لاریجانی درخصوص لغو سخنرانی آقای مطهری در مشهد هم گفت: دادستان مشهد برحسب تشخیص و اطلاعاتی که برخی نهادهای رسمی داده بودند تصمیم گرفت و فعلاً بنا ندارم بگویم این تصمیم درست بود یا نه اما این دادستان ، سابقه قضایی طولانی دارد و من به معاون اول قوه قضائیه رسیدگی به این موضوع را ارجاع دادم.

وی افزود: از آقای رئیس جمهور سوال دارم که چون تمام قد به میدان آمد به من نامه نوشت و دو وزیر را مأمور رسیدگی کرد ، چرا قبل از رسیدگی ، حکم هم دادند و قاضی را متخلف اعلام کردند؟ باید عجله نمی فرمودید و برخلاف اصول قانون اساسی عمل نمی کردید و اجازه می دادید رسیدگی کنیم.

آیت الله آملی لاریجانی گفت: ما در هر حال به این موضوع رسیدگی می کنیم و اگر تخلفی بود تذکر خواهیم داد.

رئیس قوه قضائیه خطاب به رئیس جمهور افزود: اینکه فرموده اید برای حفظ حقوق اساسی مردم و اجرای اصول مختلف قانون اساسی اقدام کرده اید آیا براساس همین قانون اساسی شما و مجلس موظف نبودید در برابر تهمت هایی که به رئیس قوه قضائیه زدند دفاع کنید؟

وی گفت: لغو سخنرانی یک مسئله است اما پخش کردن شایعه علیه رئیس قوه قضائیه و آن هم که وزیر اقتصاد شما موضوع را تکذیب کرده بود شما را موظف نکرد به اینکه برای مسئولیت اجرای قانون اساسی که مدعی هستید دفاع کنید؟ مگر قانون اساسی و مسئولیت شما فقط برای یک طیف است؟

آیت الله آملی لاریجانی افزود: شما لغو سخنرانی را مایه شرمساری خواندید اما نماینده ای از فراکسیون امید که به نحوی به شما منتسب است با کمال وقاحت از پشت تریبون مجلس که زنده هم پخش می شود رئیس قوه قضائیه را متهم کرد که هزار میلیارد به حساب شخصی اش ریخته که این مطلب صد در صد دروغ است.

وی گفت: فضای فتنه همین هاست.

آیت الله آملی لاریجانی ادامه داد: من این گلایه را از رئیس مجلس هم دارم چرا که ایشان دیروز در بحث لغو آن سخنرانی اظهار تأسف کردند البته منصفانه صحبت کردند و گفتند هنوز صحبت های دادستان را نشنیده ایم.

وی گفت: عرضم به رئیس مجلس این است که در نظر شما و نمایندگان به رئیس قوه قضائیه تهمت زدند ؛ چرا اظهار تأسف نفرمودید؟ البته شنیدم آن زمان در مجلس نبودید بعداً که بودید.

رئیس قوه قضائیه افزود: من الحمدلله به حول و قوه الهی راهی را که تشخیص داده ام بر همان اساس حرکت می کنم و به دفاع شما نیازی ندارم.

وی گفت: بنده گزارش های متعدد دارم که گروه فراری های فتنه و ضد انقلاب بیرونی در اتصال به بخش فاسد جریان اصلاحات داخلی اتاق فکری دارند و طراحی می کنند و در همان جلسه گفته اند باید بحث حساب های قوه قضائیه را ادامه دهیم تا فضا دو قطبی شود.

آیت الله آملی لاریجانی خطاب به این جریان افزود: شما قرآن و آیات الهی را باور ندارید و خواب خوش می بینید و ما اینجا هستیم که دست های فاسد شما را کوتاه کنیم.

وی گفت: این کارخانه دروغ پردازی ، عجیب است و دیدم که گفته اند مقام معظم رهبری هم از بنده خشمگین شده است و مرا به حضور نپذیرفته اند و در همان هفته من دو بار خدمت ایشان مشرف شدم؛ و گفته اند که مقام معظم رهبری آقای جنتی را مأمور کرده اند که رئیس قوه قضائیه را پیدا کند و وقتی این مطالب را خدمت آقا گفتم فرمودند این دروغ ها را از کجا می سازند؟

رئیس قوه قضائیه افزود: ما را می خواهند مشغول این حرف ها کنند و جو اجتماع را با غبارآلود کردن به دست گیرند و اعتماد مردم را سلب کنند.

وی گفت: هر شایعه ای را نباید پخش کرد و اگر چه خداوند از مومنان دفاع می کند قلب های ما هم محکم است و به خدا توکل داریم.

آیت الله آملی لاریجانی افزود: امروز اگر برخی از بدنه فاسد اصلاحات خواب و خیال دوران قبل را می بینند در اشتباه هستند چرا که بسیج ، حزب الله و مومنان در میدان هستند و آنهایی که به زیارت اربعین رفتند به حرف های شما گوش نمی دهند و به حرف های رهبری توجه دارند.

وی گفت: از خدا بخواهیم نور ایمان در قلوب ما بیش از پیش تابنده شود تا بتوانیم راه حق را تشخیص دهیم و مشغول حواشی نشویم و حق را بگوییم ولو اینکه عده ای خوششان نیاید.

 

  ارسال خبر به پست الكترونيك

تصوير روز


  انتخاب: روحانی، ایران را سوئیس هم کند، حق ندارد منتقدین خود را "بی عقل" خطاب کند

 


 حسین دهباشی و تکبر روحانی

 


 مانور120هزارنفری پوتین

 


 مهمانی نامتعارف

 


 واکنش استاندار اسبق ایلام به برخی انتقادات از امام جمعه ایلام

 


 کری:ملک عبدالله و حسنی مبارک پیش از مذاکرات با ایران از ما خواستند تا این کشور را با موشک هدف قرار دهیم. پس از۱۰سال مشخص شد اینکه نتانیاهو گفته:ایران صاحب زرادخانه هسته‌ای است،اشتباه بوده است.

 


 قدر اف2000

 


 ‍ مرزهای نامتقارن ایران و اسراییل

 


 مردم گله دارند

 


 بررسی نظرسنجی جدید موسسه ایران پل از مردم ایران که در امریکا جنجال بپا کرد

 

 نظرات شما:

 

 نام
 پست الكترونيك:

نظر :

 


آخرين به روز رساني:  شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ | زمان بارگزاري صفحه:  0/4375 ثانيه

 

© كليه حقوق اين مجموعه طبق قوانين نرم افزاري متعلق به ايلام نيوز - پايگاه خبري و تحليلي مي باشد.