یک‌شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷  |   25  مارس  2018   |         

  صفحه اصلی   |  خبرها  |  يادداشت  |  مقاله  |  گفتگو  |  گزارش  |  تصاوير  |  ارتباط با ما  |  درباره ما  |  خروجي RSS

يادداشت

ما در جهانی به سر می‌بریم که در آن 84% از انسان‌ها پیرو ادیان هستند و پیش‌بینی می‌شود که این رقم در سال‌های آتی افزایش پیدا کند

این پدیده هزاران سال ملازم تمدّن بشری بوده است ....
 

الوین پلانتینگا برنده جایزه تمپلتون شد / پلانتینگاکیست ؟

فعالیت پیشگامانۀ فلسفی پلانتینگا در اواخر دهۀ 1950 آغاز شد؛ یعنی زمانی که فلاسفۀ آکادمیک عموماً فلسفۀ دینی را قبول نداشتند.....
 

دکتر داوری : تکرار حرف‌های قرون شانزدهم و هفدهم اروپا را نباید نواندیشی دانست

در جایی که تفکر ضعیف است زبان و اصطلاح‌سازی هم دچار پریشانی و آشفتگی می‌شود...........
 

دکترسعید زیباکلام : خطر انحلال انقلاب در نظام استكباري / سناریوی دولت در مذاکرات هسته ای اشتباه است

دکترسعید زیباکلام
 

چگونه نماز مقبول بخوانیم +پاسخ امام صادق(ع)

مسأله نماز به عنوان یک مسأله عبادی زمینه‌ساز برای رشد .....
 

مقاله

نسبت نظریه و نظریه‌سازی با رفع مشکلات بومی

به گمان من، ما پیش از اینکه در این مسیر پیشتر رویم و گامهای مؤثر و جدی در قالب سیاستگذاری و طراحی برنامههای اجرایی برداریم، باید اندکی درنگ کنیم و بیندیشیم به راستی چه میزان موازین مبنایی فرهنگی و تمدنسازی ما با فرنگیها شباهت دارد...
 

تحول درنظام جهانی مدرن

پیشرفت لفظ آشنایی است و به ظاهر در معنی‌اش هم ابهامی نیست؛ بنابراین، اگر از ما بپرسند پیشرفت ....
 

طراحی الگوی پیشرفت امری متودیک و روشمند است

لزوم استفاده نظام مند از محصولات خالص علم و فلسفه در نظام سازی ، تبیین سیستم و طراحی الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت .............
 

مهم : مباحثی عمومی از مدیریت اسلامی / انسانی

هلاکت محتوم در استبداد رأي / چراباید با منتقدین مشورت و با مخالفین به گفتگو نشست . . . .
 

قبض و بسط انسان

درمقاله حاضر نويسنده با تشريح روند صيرورت و شدن انسان از حالتي به حالت ديگر كه در طول زندگي براي او رخ مي دهد........
 

گفتگو

مردم را به کتاب خواندن ارجاع بدهید. فلسفه فست فود نیست که در خیابان راه بروند و بخورند بلکه مردم باید مطالعه کنند

دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی
 

اگر نتوانیم ساحت‌های حیات جمعی بشری را بر اساس فلسفه و تفکر فلسفی سامان بدهیم، آن حیات عقلی، معقول، مطلوب و حیات فاضله که در اندیشه فلسفی و دینی ما وجود دارد، شکل نخواهد گرفت

دکترقاسم پورحسن.......
 

در غياب فلسفه، آينده‌اي در كار نيست / كاربردهاي فلسفه در زندگي امروز

اگر امروز بگويند بساط فلسفه را از علم و آموزش كشور برچينيم واقعا چه خلأيي ايجاد مي‌شود؟ ..........
 

در برنامه‌هاي بين‌المللي اسلام موحّد و ملحد، مسيحي و كليمي مانند مسلمانان حضور دارند

به گزارش ایلام نیوز از خبرحوزه آیت‌الله العظمی جوادی‌آملی دردیدار پروفسور مارکو ساسولی استاد برجسته حقوق بین الملل بشر ...
 

فلسفه اساسا با نقد آغاز می‎شود، فلسفه یعنی نقد، در واقع باید بگویم که فلسفه غیرنقادانه وجود ندارد

حال اگر بخواهیم که فرهنگ نقد و نقادی در حوزه و دانشگاه رونق بگیرد. این‎که ما بتوانیم روبه‎روی کسی که اندیشه‎اش با ما مخالف است بنشینيم، به او امکان اظهار نظر و بیان عقیده‎اش را بدهیم .........
 

گزارش

فدریکا موگرینی : اسلام جایگاه طبیعی خود را در جامعه اروپا دارد و دلیل آن هم تاثیر آشکار آن بر سبک زندگی اروپایی است

سفرجوانان اروپایی برای پیوستن به داعش چالش بزرگ اتحادیه اروپا.............
 

این‌جور نباشد که کسی که مثلاً پزشک است، در زمینه ی علوم دینی یا در زمینه ی فلسفه، یک آدم عامی محسوب شود

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام به کنگره بین المللی علامه حکیم قطب الدّین شیرازی با تاکید بر ضرورت تبیین دوران شکوفایی علمی .....
 

سخنرانی دکتر دینانی پیرامون شخصیت عرفانی حضرت امام

امام خمینی را وادارکردند چیزی نگوید/ مگر نماز اسرار دارد؟.............
 

روایت وگزارش دکتر حسن عباسی از یک دین جدید

وقتی استادهای دانشگاه های شما نمی دانند که اینترنت یک ابزار نظامی است، همه فکر می کنند بعد از مودم و کامپیوترشان هیچ چیز دیگری نیست، نمی دانند که هر کاری پشت مودم انجام می دهند . . . . .
 

آمار

تعداد مطالب سايت: ۱۳۲۸

كاربر حاضر در سايت: ۲۴۴۹ نفر

مشاهدات:
امروز: ۱۵۸۳ مرتبه
فروردین ماه: ۱۱۸۵۷ مرتبه
كل مشاهده: ۷۹۶۰۱۶۱ مرتبه
بیشترین: ۱۲۰۴۷ - ۱۹/۳/۱۳۹۱

 خروجي RSS

RSS 2.0

 

شهرستان ایوان با 93 درصد باسواد شهر اول استان است

لينك ثابت (كد مطلب= 10435 )                            تاريخ انتشار:  ۴ دی ۱۳۹۵                      دفعات مشاهده: 1054   
 نويسنده:            

شهرستان ایوان با 93 درصد باسواد شهر اول استان است

 

علی‌محمد لروند ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه ایوان اظهار داشت: این هفته چون در آستانه حماسه بزرگ 99 دی هستیم بنابراین در این هفته پیرامون آفت بزرگ "فتنه و فتنه‌گری" مطالبی را مطرح می‌کنم.

امام جمعه ایوان ادامه داد: پیامبر گرامی اسلام(ص) فرمودند خوش به حال مخلصین آنان که چراغ هدایتند و هر فتنه تاری از آنها برطرف می‌شود، به عبارت دیگر بر اساس این سخن پیامبر هرکسی اسیر فتنه می‌شود به دلیل نداشتن اخلاص است که اتفاقا سال 88 برخی دچار آن شدند.

یوم‌الله 9 دی روز ولایتمداری و بصیرت ملت بزرگ ایران است

امام جمعه ایوان سپس مردم را به حضور با شکوه در حماسه 9 دی دعوت کرد و گفت: این روز ولایتمداری و بصیرت ملت بزرگ ایران به معنای تمام کلمه ترجمه شد و آنهایی که با سخنان دشمن شاد کن در این استان حرف‌های تفرقه‌انگیزانه می‌زنند و روز 9 دی را یک روز عادی نشان می‌دهند علنا دارند آب به آسیاب دشمن می‌ریزند گرچه مردم حزب‌اللهی استان بیدار است و روز 9 دی خروش خودش را نشان خواهد داد.

لروند تصریح کرد: اگر قرار باشد این مقام پرستان مقابل ولایت قد علم کنند ما با غیرت خودمان مقابل تمام دنیای آنها خواهیم ایستاد.

وی شایعات مطرح شده برخی سایت‌ها راجع به انتقال راه آهن اسلام آباد - ایوان - ایلام به مسیر دیگری را خارج از عرف و قانون و عدالت دانست و گفت: وقتی دولت گذشته کلنگ این مسیر را برای ایوان زده و 20 کیلومتر آن هم مطالعه شده به هیچ عنوان ما از حق شهرستان کوتاه نمی‌آییم و امیدوارم که همانطور که استاندار در جواب برخی بزرگان گفت درصدد تغییر مسیر نیستم همینطور باشد و الا مورد قبول مردم ولایتمدار ایوان نخواهد بود.

خطیب جمعه ایوان به روز ثبت احوال اشاره کرد و گفت: به جرات می‌توان گفت مدیر و پرسنل شهرستان ایوان یک مجموعه پر تلاش هستند و من تاکنون ندیدم حتی یک نفر از این اداره شکایت داشته باشد.

اسم‌گذاری اسامی مذهبی در ایوان بیشتر شده است

وی ادامه داد: آمار ارائه شده 8 ماهه امسال ثبت احوال ایوان نشان می‌دهد که کارهای فرهنگی در ایوان اثر گذاری خوبی داشته و در اسم گذاری‌ها اسامی مذهبی بیشتر شده است و با اینکه میانگین طلاق در کشور افزایش داشته در ایوان طلاق امسال نسبت به سال قبل 58 درصد کاهش داشته که از این جهت خدای بزرگ را سپاسگزاریم.

امام جمعه ایوان با تبریک میلاد حضرت عیسی مسیح به همه مسیحیان و حتی مسلمانان جهان حضرت عیسی را پیامبر اخلاق و صلح دانست و گفت: خوی استکباری برخی پیروان مسیح مثل آمریکا و انگلیس و فرانسه و رواج بی‌بند و باری‌ها در این کشورها نشان می‌دهد جامعه مسیحی امروزه از توصیه‌های این پیامبر عظیم‌الشأن فاصله گرفته است و به فرموده امام مسیحیان باید امروز از آبروی عیسی مسیح دفاع کنند.

شهرستان ایوان با 93 درصد باسواد شهر اول استان است

لروند همچنین ضمن گرامیداشت سالروز تاسیس نهضت سواد آموزی، پرداختن به علم و دانش را از توصیه‌های اکید اسلام دانست و با بیان اینکه شهرستان ایوان با 93 درصد باسوادترین شهر استان است، گفت: از مسؤولان می‌خواهیم حرمت دانش و مردم شهرستان را رعایت کنند و اینقدر در توزیع اعتبارات بی‌عدالتی نکنند.

امام جمعه ایوان همچنین در خصوص منشور حقوقی رئیس جمهور گفت: آقای رئیس جمهور شما که در سالن سران گفتید از ابتدای سال 700 هزار شغل درست کردید و با توجه به اینکه یک فصل منشور مذکور عدالت است بفرمایید سرانه اشتغال از 700 هزار شغل مذکور چقدرش شامل استان محروم ایلام شده است، آیا 20 هزار شغل یا 10 هزار شغل سهمیه ایلام نمی‌شود پس چرا از خیل جوانان لیسانس و فوق لیسانس و حتی دکتری کاسته نشده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر در ایوان کشاورز دست و پا ترکیده است که عمر خودش را فدای بچه‌هایش کرده و شش فرزند او مدارک تحصیلات عالیه دارند چرا پس این اشتغالزایی شامل اینها نشده لابد چون زبان دفاع از خودشان را ندارند.

شعارهای رئیس جمهور درمان درد بیکاری جوانان نیست

امام جمعه ایوان اضافه کرد: جناب رئیس جمهور اگر شما با آمار و شعار سر کار دارید ولی ما در دفتر خودمان هر روز جوانان دختر و پسر نجیب و کم توقعی را می‌بینیم که دنبال شغل ساده با حقوق جزئی هستند که شعارهای شما درمان درد آنها نیست.

لروند تصریح کرد: شما فرمودید 15 هزار و 600 کارگاه تولیدی در این چند ماه فعال شده پس چرا شهرک‌های صنعتی در مناطق ما بیش از 50 درصد تعطیل هستند اصلا چرا کارخانه ارج با 80 سال سابقه تعطیل است.

امام جمعه ایوان گفت: چگونه سخن از مطالبه حقوق مردم می‌زنید وقتی که با حقوق بگیران نجومی برخورد قاطع نکردید.

وی ادامه داد: ما روحانیون سینه سپر می‌کنیم از درد مردم فریاد می‌زنیم و مسؤولان شما به ما انگ سیاسی می‌زنند، عیبی ندارد آن خدایی که ناظر است روزی حقایق را برای مردم روشن می‌کند که آیا شیخ لروند با حقوق 850 هزار تومان جناح باز است یا آن کسانی که کاروان 300 نفره‌شان برای تفریح کیش جیب بیت‌المال را خالی می‌کنند، اگر مردم اسیر تبلیغات رسانه‌ای شما هم شوند ولی روزی حقایق روشن خواهد شد که آیا منشور شما طرفداری از مردم است یا رهبر دلسوز که فرمود با اشرافی‌گری و تجملات نمی‌شود به مردم خدمت کرد و فرمودند اول باید فقر و فساد و تبعیض ریشه کن شود .

 

  ارسال خبر به پست الكترونيك

تصوير روز


  انتخاب: روحانی، ایران را سوئیس هم کند، حق ندارد منتقدین خود را "بی عقل" خطاب کند

 


 حسین دهباشی و تکبر روحانی

 


 مانور120هزارنفری پوتین

 


 مهمانی نامتعارف

 


 واکنش استاندار اسبق ایلام به برخی انتقادات از امام جمعه ایلام

 


 کری:ملک عبدالله و حسنی مبارک پیش از مذاکرات با ایران از ما خواستند تا این کشور را با موشک هدف قرار دهیم. پس از۱۰سال مشخص شد اینکه نتانیاهو گفته:ایران صاحب زرادخانه هسته‌ای است،اشتباه بوده است.

 


 قدر اف2000

 


 ‍ مرزهای نامتقارن ایران و اسراییل

 


 مردم گله دارند

 


 بررسی نظرسنجی جدید موسسه ایران پل از مردم ایران که در امریکا جنجال بپا کرد

 

 نظرات شما:

 

 نام
 پست الكترونيك:

نظر :

 


آخرين به روز رساني:  شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ | زمان بارگزاري صفحه:  0/4375 ثانيه

 

© كليه حقوق اين مجموعه طبق قوانين نرم افزاري متعلق به ايلام نيوز - پايگاه خبري و تحليلي مي باشد.