جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷  |   23  مارس  2018   |         

  صفحه اصلی   |  خبرها  |  يادداشت  |  مقاله  |  گفتگو  |  گزارش  |  تصاوير  |  ارتباط با ما  |  درباره ما  |  خروجي RSS

يادداشت

ما در جهانی به سر می‌بریم که در آن 84% از انسان‌ها پیرو ادیان هستند و پیش‌بینی می‌شود که این رقم در سال‌های آتی افزایش پیدا کند

این پدیده هزاران سال ملازم تمدّن بشری بوده است ....
 

الوین پلانتینگا برنده جایزه تمپلتون شد / پلانتینگاکیست ؟

فعالیت پیشگامانۀ فلسفی پلانتینگا در اواخر دهۀ 1950 آغاز شد؛ یعنی زمانی که فلاسفۀ آکادمیک عموماً فلسفۀ دینی را قبول نداشتند.....
 

دکتر داوری : تکرار حرف‌های قرون شانزدهم و هفدهم اروپا را نباید نواندیشی دانست

در جایی که تفکر ضعیف است زبان و اصطلاح‌سازی هم دچار پریشانی و آشفتگی می‌شود...........
 

دکترسعید زیباکلام : خطر انحلال انقلاب در نظام استكباري / سناریوی دولت در مذاکرات هسته ای اشتباه است

دکترسعید زیباکلام
 

چگونه نماز مقبول بخوانیم +پاسخ امام صادق(ع)

مسأله نماز به عنوان یک مسأله عبادی زمینه‌ساز برای رشد .....
 

مقاله

نسبت نظریه و نظریه‌سازی با رفع مشکلات بومی

به گمان من، ما پیش از اینکه در این مسیر پیشتر رویم و گامهای مؤثر و جدی در قالب سیاستگذاری و طراحی برنامههای اجرایی برداریم، باید اندکی درنگ کنیم و بیندیشیم به راستی چه میزان موازین مبنایی فرهنگی و تمدنسازی ما با فرنگیها شباهت دارد...
 

تحول درنظام جهانی مدرن

پیشرفت لفظ آشنایی است و به ظاهر در معنی‌اش هم ابهامی نیست؛ بنابراین، اگر از ما بپرسند پیشرفت ....
 

طراحی الگوی پیشرفت امری متودیک و روشمند است

لزوم استفاده نظام مند از محصولات خالص علم و فلسفه در نظام سازی ، تبیین سیستم و طراحی الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت .............
 

مهم : مباحثی عمومی از مدیریت اسلامی / انسانی

هلاکت محتوم در استبداد رأي / چراباید با منتقدین مشورت و با مخالفین به گفتگو نشست . . . .
 

قبض و بسط انسان

درمقاله حاضر نويسنده با تشريح روند صيرورت و شدن انسان از حالتي به حالت ديگر كه در طول زندگي براي او رخ مي دهد........
 

گفتگو

مردم را به کتاب خواندن ارجاع بدهید. فلسفه فست فود نیست که در خیابان راه بروند و بخورند بلکه مردم باید مطالعه کنند

دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی
 

اگر نتوانیم ساحت‌های حیات جمعی بشری را بر اساس فلسفه و تفکر فلسفی سامان بدهیم، آن حیات عقلی، معقول، مطلوب و حیات فاضله که در اندیشه فلسفی و دینی ما وجود دارد، شکل نخواهد گرفت

دکترقاسم پورحسن.......
 

در غياب فلسفه، آينده‌اي در كار نيست / كاربردهاي فلسفه در زندگي امروز

اگر امروز بگويند بساط فلسفه را از علم و آموزش كشور برچينيم واقعا چه خلأيي ايجاد مي‌شود؟ ..........
 

در برنامه‌هاي بين‌المللي اسلام موحّد و ملحد، مسيحي و كليمي مانند مسلمانان حضور دارند

به گزارش ایلام نیوز از خبرحوزه آیت‌الله العظمی جوادی‌آملی دردیدار پروفسور مارکو ساسولی استاد برجسته حقوق بین الملل بشر ...
 

فلسفه اساسا با نقد آغاز می‎شود، فلسفه یعنی نقد، در واقع باید بگویم که فلسفه غیرنقادانه وجود ندارد

حال اگر بخواهیم که فرهنگ نقد و نقادی در حوزه و دانشگاه رونق بگیرد. این‎که ما بتوانیم روبه‎روی کسی که اندیشه‎اش با ما مخالف است بنشینيم، به او امکان اظهار نظر و بیان عقیده‎اش را بدهیم .........
 

گزارش

فدریکا موگرینی : اسلام جایگاه طبیعی خود را در جامعه اروپا دارد و دلیل آن هم تاثیر آشکار آن بر سبک زندگی اروپایی است

سفرجوانان اروپایی برای پیوستن به داعش چالش بزرگ اتحادیه اروپا.............
 

این‌جور نباشد که کسی که مثلاً پزشک است، در زمینه ی علوم دینی یا در زمینه ی فلسفه، یک آدم عامی محسوب شود

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام به کنگره بین المللی علامه حکیم قطب الدّین شیرازی با تاکید بر ضرورت تبیین دوران شکوفایی علمی .....
 

سخنرانی دکتر دینانی پیرامون شخصیت عرفانی حضرت امام

امام خمینی را وادارکردند چیزی نگوید/ مگر نماز اسرار دارد؟.............
 

روایت وگزارش دکتر حسن عباسی از یک دین جدید

وقتی استادهای دانشگاه های شما نمی دانند که اینترنت یک ابزار نظامی است، همه فکر می کنند بعد از مودم و کامپیوترشان هیچ چیز دیگری نیست، نمی دانند که هر کاری پشت مودم انجام می دهند . . . . .
 

آمار

تعداد مطالب سايت: ۱۳۲۵

كاربر حاضر در سايت: ۶۰۱ نفر

مشاهدات:
امروز: ۱۶۲۴ مرتبه
فروردین ماه: ۳۴۵۱ مرتبه
كل مشاهده: ۷۹۵۱۷۵۵ مرتبه
بیشترین: ۱۲۰۴۷ - ۱۹/۳/۱۳۹۱

 خروجي RSS

RSS 2.0

 

واگذاری جایگاه‌ سوخت ایلام به بخش خصوصی به يك سوم قيمت / آیت‌الله محمدنقی لطفی : دستور رهبري مبنی بر توقف سند 2030 استقلال فرهنگی کشور را از نابودی نجات داد

لينك ثابت (كد مطلب= 10532 )                            تاريخ انتشار:  ۲۷ خرداد ۱۳۹۶                      دفعات مشاهده: 747   
 نويسنده:            

واگذاری جایگاه‌ سوخت ایلام به بخش خصوصی به يك سوم قيمت / آیت‌الله محمدنقی لطفی :  دستور رهبري مبنی بر توقف سند 2030 استقلال فرهنگی کشور را از نابودی نجات داد

به گزارش ايلام نيوز از فارس آیت‌الله محمدنقی لطفی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه ایلام اظهار داشت:ایجاد مثلث شوم آمریکایی، صهیونیستی و سعودی برای نابودی آرمان آزادی قدس شریف است.

نماینده ولی فقیه در استان ایلام گفت: یکی از مهم‌ترین اقدام این مثلث شوم شکل‌گیری تروریسم تکفیری با مدیریت سرویس‌های جاسوسی رژیم‌های آل صعود و اسرائیل و ارتکاب جنایتات هولناک و مکرر گروه‌های تکفیری در سراسر جهان اسلام است تا قضیه فلسطین از اولویت خارج شود.

وی ادامه داد: جنگ‌افروزی گروه‌های تروریستی با حمایت مالی تسلیحاتی عربستان صعودی و رژیم ترکیه انجام می‌گیرد، حاشیه امنی برای رژیم جعلی اسرائیل فراهم کرده است و بزرگترین سود و بهره‌برداری را برای صهیونیست‌های غاضب داشته است و به آنها مجال داد ضمن خارج شدن از افکار عمومی جهان اسلام با فراغ بال به شهرک سازی‌های غیر قانونی و سرکوب قیام مردم فلسطین در اراضی اشغالی بپردازد.

شرکت در راهپیمایی روز قدس در شرایط حساس امروز از اهمیت بالایی برخوردار است

امام جمعه ایلام اضافه کرد: شرکت در راهپیمایی روز قدس در شرایط حساس امروز از اهمیت بالایی برخوردار است، روز جهانی فلسطین میراث گرانقدر امام برای رهایی قدس شریف و نابودی رژیم جعلی اسرائیل است، با گذشت بیش از 38 سال از اعلام برپایی روز جهانی قدس از سوی امام خمینی (ره) در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و استقبال بی‌نظیر امت اسلامی از اقدام انقلابی امام ارکان رژیم صهیونیست و حامی اصلی آن آمریکا را لرزاند و نوید نابودی کامل این رژیم را پس از 70 سال خباثت و کودک‌کشی در آینده نزدیک در دل‌های میلیون‌ها مسلمان و آزاده جهان داد.

لطفی تصریح کرد: بنابراین آخرین جمعه ماه مبارک رمضان نقشه راه مسوولیت‌های سنگین آحاد ملت مسلمان در برابر اشغال گران قدس و حکومت‌های فاسد و نامشروعی همچون آل صعود است.

واگذاری جایگاه‌ سوخت ایلام به بخش خصوصی و پایمال شدن بیت‌المال

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام به واگذاری جایگاه‌های سوخت در مرکز شهرستان ایلام با قیمت پایین اشاره کرد و گفت: این اقدام پایمال کننده بیت‌المال است.

وی ادامه داد: طبق اصل 44 قانون اساسی و دستور رهبر معظم به واگذاری بخشی از اموال دولتی به بخش خصوصی برای مشارکت دادن مردم در شکوفایی اقتصادی و ایجاد اشتغال بود و به همین خاطر سازمان خصوصی سازی مسؤولیت این کار را به عهده دارد.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: این فرایند ضوابط خاص خود را دارد که متاسفانه در واگذاری جایگاه سوخت و پمپ بنزین دولتی ایلام رعایت نشده است و با اینکه قیمت پایه آن قریب به شش میلیارد تومان است اما به یک سوم این قیمت واگذار شده است و این کار باعث ناراحتی دل سوزان به بیت‌المال شده است.

برخی از جریان‌های سیاسی در صدد راه‌اندازی فتنه جدید در کشور هستند

لطفی با اشاره به دو قطبی کردن و تقسیم مردم به دو دسته موافق و مخالف تصریح کرد: این اقدامات تکرار فتنه بنی‌صدر در سال 59 است.

نماینده ولی فقیه در استان ایلام گفت: برخی از جریان‌های سیاسی با ایجاد دو قطبی کردن جامعه در صدد راه‌اندازی فتنه جدید در کشور هستند، پس از برگزاری انتخابات شکوهمند و حماسی ملت بزرگ ایران متاسفانه جناح‌های سیاسی در صدد مصادره این پیروزی‌های بزرگ و حماسی به نفع خود هستند و با تشکیل محافل درون گروهی با سهم خواهی و تعیین مدیران جدید ادارات و نهاد‌های دولتی هستند.

وی ادامه داد: اگر چه این جریان‌ها در خلق حماسه انتخابات 29 اردیبهشت کمترین نقش را ایفا کرده‌اند، حماسه بزرگ روز 29 اردیبهشت را ملت ایران و رهبری معظم انقلاب خلق کردند اما اینها با دو قطبی کردن جامعه به مخالف و موافق دنبال تقسیم غنائم جنگی هستند که در آن نقش نداشتند و تقسیم کردن مردم به مخالف و موافق، اتحاد و همبستگی مردم که عامل اصلی نجات کشور و مانع ضربه بیگانگان به انقلاب و نظام اسلامی را تهدید می‌کند و دشمنان را برای نفوذ در عرصه‌های مختلف سیاسی، امنیتی، فرهنگی و اقتصادی امیدوار می‌کند و همه باید به تبعیت از رهبر عزیز توطئه جدید دشمن خارجی و فتنه گران داخلی خنثی کنیم.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: پاسخ تحریم‌های جدید و گستاخی‌های مکرر مقامات آمریکا توقف مفاد برجام و عمل به شروط آن توسط آمریکایی‌هاست.

وی ادامه داد: متاسفانه مسؤول ارشد تیم مزاکره کننده تواقق هسته‌ای کرارا به عدم پایبندی و نقض آشکار برجام توسط آمریکا اشاره می‌کند اما نسبت به موضع‌گیری قاطع و اقدام متقابل ایران اظهار نظری نمی‌کند.

لطفی تصریح کرد: ظاهرا برجام جاده یک بانده است که ایران باید به تمام تعهدات و بندهای برجام مو به مو عمل کند اما آمریکا یا متحدان غربی او هیچ تعهدی بر عمل به مفاد برجام ندارند و با اذعان دوست و دشمن آمریکا بدعهدترین کشورها در جهان است و کارنامه  سیاسی در عهد شکنی و پایمال کردن معاهده پیمان‌ها بین کشورهاست.

نماینده ولی فقیه در استان ایلام گفت: امنیت مثال زدنی امروز کشور مرهون مجاهدت‌ها و ایثارگری و شهادت طلبی نیروهای امنیتی به ویژه سربازان گمنام حضرت ولی عصر (عج) است، امنیت کشور در مورد جسارت دشمنان به ویژه رژیم آمریکا و آل سعود و گروه‌های تکفیری داعش و منافقین و مجموعه‌های ضد انقلاب که همواره در صدد ناامن کردن کشور و راه‌اندازی انفجار‌ها در مراکز حساس و پر جمعیت و کشتار عظیم مردم بوده مثال‌زدنی است که به حمدلله تاکنون موفق نشده‌اند.

دستور رهبر مبنی بر توقف 2030 استقلال فرهنگی کشور را از نابودی نجات داد

وی ادامه داد: دستور رهبر مقام معظم انقلاب مبنی بر توقف 2030 استقلال فرهنگی کشور را از نابودی و وابستگی فرهنگی نجات داد، 2030 سندی است که استقلال فرهنگی ایران را نشانه گرفته است و اهداف پلید و شومی در پشت پرده آن تهفته است اما مقام معظم رهبری با تیزبینی همیشگی خود و علم به اهداف و مقاصد شوم طراحان این سند مخالف خود را با اجرای این سند در کشور اعلام فرمودند اما متاسفانه مسئولان اجرایی به این تذکر رهبری توجهی نکردند و در توقف آن تعلل کردند و با امضای سند2030 اطلاعات درستی از مفاد آن منتشر نکرد.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: بیانات رهبر در جمع مسؤولان و کارگزاران نظام اسلامی در خصوص تلاش برخی جریان‌های سیاسی مبنی بر دو قطبی شدن کشور هشدار جدی به مسؤولان کشور و جلوگیری از ایجاد فتنه جدیدی در کشور است.

لطفی تصریح کرد: افراطیان سیاسی و سهم‌خواهی از دولت جدید تلاش می‌کنند فضای کشور ملتهب و غالبا این افراطیون در فتنه 88 آتش بیار معرکه بودند و ماه‌ها کشور را دچار آشوب و اغتشاش و در نهایت امنیت کشور را در معرض نابودی قرار دادند.

نماینده ولی فقیه در استان ایلام گفت: رئیس جمهور باید در برابر باج خواهی و سهم خواهی آنان که اعتقادی به گفتمان امام و انقلاب ندارد قاطعانه بایستد مگر دولت شرکت سهامی است، انتخابات 29 اردیبهشت مربوط به ملت بزرگ ایران است و ملت این حماسه را خلق کردند نه احزاب و جریان‌های سیاسی که همواره موج سواری می‌کنند بنابراین طرح پروژه دو قطبی شدن کشور تجربه‌ای خطرناک است که در واقع تکرار فتنه بنی‌صدر و فتنه 88 است.

وی ادامه داد: شکست خوردگان فتنه 88 در صدد انتقام‌گیری از رهبری و مردم بوده که با خلق حماسه 9 دی توطئه آنها را در نطفه خفه کردند.

 

 

  ارسال خبر به پست الكترونيك

تصوير روز


  انتخاب: روحانی، ایران را سوئیس هم کند، حق ندارد منتقدین خود را "بی عقل" خطاب کند

 


 حسین دهباشی و تکبر روحانی

 


 مانور120هزارنفری پوتین

 


 مهمانی نامتعارف

 


 واکنش استاندار اسبق ایلام به برخی انتقادات از امام جمعه ایلام

 


 کری:ملک عبدالله و حسنی مبارک پیش از مذاکرات با ایران از ما خواستند تا این کشور را با موشک هدف قرار دهیم. پس از۱۰سال مشخص شد اینکه نتانیاهو گفته:ایران صاحب زرادخانه هسته‌ای است،اشتباه بوده است.

 


 قدر اف2000

 


 ‍ مرزهای نامتقارن ایران و اسراییل

 


 مردم گله دارند

 


 بررسی نظرسنجی جدید موسسه ایران پل از مردم ایران که در امریکا جنجال بپا کرد

 

 نظرات شما:

 

 نام
 پست الكترونيك:

نظر :

 


آخرين به روز رساني:  جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ | زمان بارگزاري صفحه:  0/4531 ثانيه

 

© كليه حقوق اين مجموعه طبق قوانين نرم افزاري متعلق به ايلام نيوز - پايگاه خبري و تحليلي مي باشد.