یک‌شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷  |   25  مارس  2018   |         

  صفحه اصلی   |  خبرها  |  يادداشت  |  مقاله  |  گفتگو  |  گزارش  |  تصاوير  |  ارتباط با ما  |  درباره ما  |  خروجي RSS

يادداشت

ما در جهانی به سر می‌بریم که در آن 84% از انسان‌ها پیرو ادیان هستند و پیش‌بینی می‌شود که این رقم در سال‌های آتی افزایش پیدا کند

این پدیده هزاران سال ملازم تمدّن بشری بوده است ....
 

الوین پلانتینگا برنده جایزه تمپلتون شد / پلانتینگاکیست ؟

فعالیت پیشگامانۀ فلسفی پلانتینگا در اواخر دهۀ 1950 آغاز شد؛ یعنی زمانی که فلاسفۀ آکادمیک عموماً فلسفۀ دینی را قبول نداشتند.....
 

دکتر داوری : تکرار حرف‌های قرون شانزدهم و هفدهم اروپا را نباید نواندیشی دانست

در جایی که تفکر ضعیف است زبان و اصطلاح‌سازی هم دچار پریشانی و آشفتگی می‌شود...........
 

دکترسعید زیباکلام : خطر انحلال انقلاب در نظام استكباري / سناریوی دولت در مذاکرات هسته ای اشتباه است

دکترسعید زیباکلام
 

چگونه نماز مقبول بخوانیم +پاسخ امام صادق(ع)

مسأله نماز به عنوان یک مسأله عبادی زمینه‌ساز برای رشد .....
 

مقاله

نسبت نظریه و نظریه‌سازی با رفع مشکلات بومی

به گمان من، ما پیش از اینکه در این مسیر پیشتر رویم و گامهای مؤثر و جدی در قالب سیاستگذاری و طراحی برنامههای اجرایی برداریم، باید اندکی درنگ کنیم و بیندیشیم به راستی چه میزان موازین مبنایی فرهنگی و تمدنسازی ما با فرنگیها شباهت دارد...
 

تحول درنظام جهانی مدرن

پیشرفت لفظ آشنایی است و به ظاهر در معنی‌اش هم ابهامی نیست؛ بنابراین، اگر از ما بپرسند پیشرفت ....
 

طراحی الگوی پیشرفت امری متودیک و روشمند است

لزوم استفاده نظام مند از محصولات خالص علم و فلسفه در نظام سازی ، تبیین سیستم و طراحی الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت .............
 

مهم : مباحثی عمومی از مدیریت اسلامی / انسانی

هلاکت محتوم در استبداد رأي / چراباید با منتقدین مشورت و با مخالفین به گفتگو نشست . . . .
 

قبض و بسط انسان

درمقاله حاضر نويسنده با تشريح روند صيرورت و شدن انسان از حالتي به حالت ديگر كه در طول زندگي براي او رخ مي دهد........
 

گفتگو

مردم را به کتاب خواندن ارجاع بدهید. فلسفه فست فود نیست که در خیابان راه بروند و بخورند بلکه مردم باید مطالعه کنند

دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی
 

اگر نتوانیم ساحت‌های حیات جمعی بشری را بر اساس فلسفه و تفکر فلسفی سامان بدهیم، آن حیات عقلی، معقول، مطلوب و حیات فاضله که در اندیشه فلسفی و دینی ما وجود دارد، شکل نخواهد گرفت

دکترقاسم پورحسن.......
 

در غياب فلسفه، آينده‌اي در كار نيست / كاربردهاي فلسفه در زندگي امروز

اگر امروز بگويند بساط فلسفه را از علم و آموزش كشور برچينيم واقعا چه خلأيي ايجاد مي‌شود؟ ..........
 

در برنامه‌هاي بين‌المللي اسلام موحّد و ملحد، مسيحي و كليمي مانند مسلمانان حضور دارند

به گزارش ایلام نیوز از خبرحوزه آیت‌الله العظمی جوادی‌آملی دردیدار پروفسور مارکو ساسولی استاد برجسته حقوق بین الملل بشر ...
 

فلسفه اساسا با نقد آغاز می‎شود، فلسفه یعنی نقد، در واقع باید بگویم که فلسفه غیرنقادانه وجود ندارد

حال اگر بخواهیم که فرهنگ نقد و نقادی در حوزه و دانشگاه رونق بگیرد. این‎که ما بتوانیم روبه‎روی کسی که اندیشه‎اش با ما مخالف است بنشینيم، به او امکان اظهار نظر و بیان عقیده‎اش را بدهیم .........
 

گزارش

فدریکا موگرینی : اسلام جایگاه طبیعی خود را در جامعه اروپا دارد و دلیل آن هم تاثیر آشکار آن بر سبک زندگی اروپایی است

سفرجوانان اروپایی برای پیوستن به داعش چالش بزرگ اتحادیه اروپا.............
 

این‌جور نباشد که کسی که مثلاً پزشک است، در زمینه ی علوم دینی یا در زمینه ی فلسفه، یک آدم عامی محسوب شود

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام به کنگره بین المللی علامه حکیم قطب الدّین شیرازی با تاکید بر ضرورت تبیین دوران شکوفایی علمی .....
 

سخنرانی دکتر دینانی پیرامون شخصیت عرفانی حضرت امام

امام خمینی را وادارکردند چیزی نگوید/ مگر نماز اسرار دارد؟.............
 

روایت وگزارش دکتر حسن عباسی از یک دین جدید

وقتی استادهای دانشگاه های شما نمی دانند که اینترنت یک ابزار نظامی است، همه فکر می کنند بعد از مودم و کامپیوترشان هیچ چیز دیگری نیست، نمی دانند که هر کاری پشت مودم انجام می دهند . . . . .
 

آمار

تعداد مطالب سايت: ۱۳۲۸

كاربر حاضر در سايت: ۲۳۵۰ نفر

مشاهدات:
امروز: ۱۴۷۸ مرتبه
فروردین ماه: ۱۱۷۵۲ مرتبه
كل مشاهده: ۷۹۶۰۰۵۶ مرتبه
بیشترین: ۱۲۰۴۷ - ۱۹/۳/۱۳۹۱

 خروجي RSS

RSS 2.0

 

شروع بد استاندار / آقای دشتکی لطفاً صادق تر ...

لينك ثابت (كد مطلب= 10567 )                            تاريخ انتشار:  ۱۰ آبان ۱۳۹۶                      دفعات مشاهده: 568   
 نويسنده: مانشت            

شروع بد استاندار / آقای دشتکی لطفاً صادق تر ...

 

با منتفی شدن انتصاب معاون بومی امور عمرانی استانداری ؛کارت زرد ایلام به آقای استاندار

رضا رستمی

 

به تعداد انگشتان یک دست از استقرار قاسم سلیمانی استاندار جدید ایلام روز نگذشته بود که رسما معاون امور عمرانی خود را معرفی کردند .

جناب سلیمانی چند روز بعد هم در اولین نشست رسمی خود با مطبوعات اعلام کردند که مهندس عبدالله بهادری که دارای سابقه مدیرکلی نوسازی و تجهیز مدارس استان ، شهردار ایلام ، مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام ، مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه و مدیرکلی طرح های ملی وزارت راه و شهرسازی را در سابقه کاری خود داشت را برای تصدی این پست به وزارت کشور معرفی نموده و طی چند روز آینده کار خود را آغاز خواهد نمود در همان جلسه هم اعلام کرد که کار ایشان تمام شده است ، روز یکشنبه همین هفته هم از قول ایشان اعلام شد که تا آخر هفته جاری مراسم معارفه انجام شده کار خود را شروع می کنند .

و امروز دوشنبه باز هم از زبان استاندار ایلام اعلام شد که وزارت راه و شهرسازی با انتقال ایشان به وزارت کشور مخالفت کرده و آقای بهادری رسما مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران شده اند .

بدون هیچگونه اظهار نظری له یا علیه شخص معرفی شده ، دراینجا سوالات متعددی از رفتار مقام ارشد اجرایی استان و پشت پرده های احتمالی وجود دارد که انتظار می رود جناب قاسم سلیمانی به عنوان مسئول مستقیم این پروژه !!!!!! با شفافیت کامل به آنها پاسخ دهند .

اولین و مهمترین انتصاب استانداری که در این مدت کوتاه مرتب از ارتباط بی نظیر با بدنه دولت و تجربه طولانی خود سخن گفته است با این خروجی ای که اکنون مشاهده می شود مطلقا همخوانی ندارد و این به شدت همه را نگران می کند.

چند حالت در این داستان کمدی مانند قابل طرح است اول اینکه استاندار جدید ایلام تسلیم مخالفتهای سیاسی و غیر کارشناسی در سطح استان شده است ( یادآوری بیانیه بدون امضای شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان !!! ایلام که بعدها بیشتر آنان از نگارش آن اظهار بی اطلاعی کردند خالی از لطف نیست )  نکته ای که با اصلی ترین شعار ایشان در رابطه با استقلال کاری خود مطرح نمودند و عملا بدان پایبند نماندند ، چه بخواهیم و چه نخواهیم  این از دیدگاه افکار عمومی و آنانی که امیدوار به توسعه استان هستند اولین نمره منفی در کارنامه آقای سلیمانی دشتکی در استان ایلام منظور می شود .

دوم اینکه توجیه آخر ایشان نشان می دهد که  جناب استاندار با وزیر راه و شهرسازی برای این کار هماهنگ نکرده اند که این خود نشانه ای دیگر از عدم پختگی و حتی رعایت بدیهیات مدیریت از جانب کسی است که ادعای خلاف این را داشته است ، او که همواره ادعا می کند مناسبات قدرت را خوب می شناسد اگر چنین خطایی را صورت داده باشد بر ناامیدی هایمان به شدت افزوده است .

سوم و شاید مهمتر از همه اینها عدم توان چانه زنی لازم و ارتباط مناسب از سوی جناب استاندار با آنهایی است که قرار است در مدت مدیریت ایشان در استان ایلام همکار و همراه او باشند ، طرح ها و پروژه هایش را تایید کنند ، پول و اعتبار برایش تصویب کرده و تخصیص دهند و کمک کنند تا برنامه هایش ( اگر وجود داشته باشند ) در استان اجرایی و عملیاتی شوند .ایشان که مرتب مدیرانش را به چانه زنی با وزارت خانه های متبوع خویش برای جذب اعتبار فرا می خواند خود چگونه از برقراری این ارتباط عاجز بوده اند که تازه بعد از نزدیک یک ماه متوجه می شوند وزیر مربوطه مخالف انتقال مدیر خود به وزارت خانه ای دیگر بوده است ؟‌

البته این احتمالات تنها در شرایطی صدق می کنند که بپذیریم جناب استاندار در این مدت نزدیک به یک ماه تمام تلاش خود را برای این انتصاب به کار برده باشند که حتی در این باره هم سوالات و شبهات فراوانی وجود دارد .

مجموع همه اینها و نکات بیشتری که شاید ذکرشان چندان لازم به نظر نمی رسد فضایی تار و غبارآلود را برای افق رشد و توسعه استان پیش روی ناظران قرار می دهد که این برای ما به عنوان شهروندان این استان خوشایند نیست .

استانداری که مرتب برای مدیران فرو دست خود با عتاب و خطاب سخن می گوید و خط و نشان می کشد چگونه است که در مقابل فرادستان خویش اینگونه حرفی برای گفتن ندارد و تسلیم ساده ترین ملاحظات سیاسی و یا مدیریتی می شود ؟ آیا می توان امیدوار بود استانی که نیاز جدی و اول و آخر آن کار و فعالیت و تلاش شبانه روزی است با این حرکت های مارپیچی به سمت توسعه و آبادانی پیش برود ؟

به نظر می رسد جناب استاندار محترم در هدف گذاری و نحوه تعاملات خود برای گذران دوران مدیریت خویش در استان دچار اشتباه محاسباتی شده است ، اصلاح این روند حتما باید صورت بگیرد .

جناب آقای سلیمانی ! متاسفانه یا خوشبختانه ایلام یکی از سیاسی ترین استان های کشور است ، مردم آن و خصوصا آنانی که از دور دستی بر آتش دارند به خوبی همه چیز را می فهمند، لطفا برای توجیه اشتباهات خود و یا احتمالا عقب نشینی صورت گرفته این بهانه خنده دار عدم موافقت وزیر راه با فرد پیشنهادی برای معاونت عمرانی را مطرح نفرمایید و سوال کردن در این رابطه و پاسخ خواستن از خود را نیز تعبیر به حاشیه سازی نکنید .

این طبیعی ترین حق ما و مردم این دیار است که بدانند مسئولان ارشدشان چقدر با آنان از در صداقت وارد می شوند ، مسئولانی که منتسب به دولتی هستند که خود را دولت راستگویان نامیده است .

آقای سلیمانی آنگونه که در قدم اول نشان دادید خیلی نباید به شما و برنامه ها و مدیریتتان امیدی داشته باشیم و اکنون شک داریم که از تنور شما نانی برای این مردم پخته شده و بر سر سفره هایشان گذاشته شود ، و این اصلا آن چیزی نبود که این مردم از دولت تدبیر و امید  و راستگویی انتظار داشتند .

  ارسال خبر به پست الكترونيك

تصوير روز


  انتخاب: روحانی، ایران را سوئیس هم کند، حق ندارد منتقدین خود را "بی عقل" خطاب کند

 


 حسین دهباشی و تکبر روحانی

 


 مانور120هزارنفری پوتین

 


 مهمانی نامتعارف

 


 واکنش استاندار اسبق ایلام به برخی انتقادات از امام جمعه ایلام

 


 کری:ملک عبدالله و حسنی مبارک پیش از مذاکرات با ایران از ما خواستند تا این کشور را با موشک هدف قرار دهیم. پس از۱۰سال مشخص شد اینکه نتانیاهو گفته:ایران صاحب زرادخانه هسته‌ای است،اشتباه بوده است.

 


 قدر اف2000

 


 ‍ مرزهای نامتقارن ایران و اسراییل

 


 مردم گله دارند

 


 بررسی نظرسنجی جدید موسسه ایران پل از مردم ایران که در امریکا جنجال بپا کرد

 

 نظرات شما:

 

 نام
 پست الكترونيك:

نظر :

 


آخرين به روز رساني:  شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ | زمان بارگزاري صفحه:  0/4375 ثانيه

 

© كليه حقوق اين مجموعه طبق قوانين نرم افزاري متعلق به ايلام نيوز - پايگاه خبري و تحليلي مي باشد.