یک‌شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷  |   25  مارس  2018   |         

  صفحه اصلی   |  خبرها  |  يادداشت  |  مقاله  |  گفتگو  |  گزارش  |  تصاوير  |  ارتباط با ما  |  درباره ما  |  خروجي RSS

يادداشت

ما در جهانی به سر می‌بریم که در آن 84% از انسان‌ها پیرو ادیان هستند و پیش‌بینی می‌شود که این رقم در سال‌های آتی افزایش پیدا کند

این پدیده هزاران سال ملازم تمدّن بشری بوده است ....
 

الوین پلانتینگا برنده جایزه تمپلتون شد / پلانتینگاکیست ؟

فعالیت پیشگامانۀ فلسفی پلانتینگا در اواخر دهۀ 1950 آغاز شد؛ یعنی زمانی که فلاسفۀ آکادمیک عموماً فلسفۀ دینی را قبول نداشتند.....
 

دکتر داوری : تکرار حرف‌های قرون شانزدهم و هفدهم اروپا را نباید نواندیشی دانست

در جایی که تفکر ضعیف است زبان و اصطلاح‌سازی هم دچار پریشانی و آشفتگی می‌شود...........
 

دکترسعید زیباکلام : خطر انحلال انقلاب در نظام استكباري / سناریوی دولت در مذاکرات هسته ای اشتباه است

دکترسعید زیباکلام
 

چگونه نماز مقبول بخوانیم +پاسخ امام صادق(ع)

مسأله نماز به عنوان یک مسأله عبادی زمینه‌ساز برای رشد .....
 

مقاله

نسبت نظریه و نظریه‌سازی با رفع مشکلات بومی

به گمان من، ما پیش از اینکه در این مسیر پیشتر رویم و گامهای مؤثر و جدی در قالب سیاستگذاری و طراحی برنامههای اجرایی برداریم، باید اندکی درنگ کنیم و بیندیشیم به راستی چه میزان موازین مبنایی فرهنگی و تمدنسازی ما با فرنگیها شباهت دارد...
 

تحول درنظام جهانی مدرن

پیشرفت لفظ آشنایی است و به ظاهر در معنی‌اش هم ابهامی نیست؛ بنابراین، اگر از ما بپرسند پیشرفت ....
 

طراحی الگوی پیشرفت امری متودیک و روشمند است

لزوم استفاده نظام مند از محصولات خالص علم و فلسفه در نظام سازی ، تبیین سیستم و طراحی الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت .............
 

مهم : مباحثی عمومی از مدیریت اسلامی / انسانی

هلاکت محتوم در استبداد رأي / چراباید با منتقدین مشورت و با مخالفین به گفتگو نشست . . . .
 

قبض و بسط انسان

درمقاله حاضر نويسنده با تشريح روند صيرورت و شدن انسان از حالتي به حالت ديگر كه در طول زندگي براي او رخ مي دهد........
 

گفتگو

مردم را به کتاب خواندن ارجاع بدهید. فلسفه فست فود نیست که در خیابان راه بروند و بخورند بلکه مردم باید مطالعه کنند

دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی
 

اگر نتوانیم ساحت‌های حیات جمعی بشری را بر اساس فلسفه و تفکر فلسفی سامان بدهیم، آن حیات عقلی، معقول، مطلوب و حیات فاضله که در اندیشه فلسفی و دینی ما وجود دارد، شکل نخواهد گرفت

دکترقاسم پورحسن.......
 

در غياب فلسفه، آينده‌اي در كار نيست / كاربردهاي فلسفه در زندگي امروز

اگر امروز بگويند بساط فلسفه را از علم و آموزش كشور برچينيم واقعا چه خلأيي ايجاد مي‌شود؟ ..........
 

در برنامه‌هاي بين‌المللي اسلام موحّد و ملحد، مسيحي و كليمي مانند مسلمانان حضور دارند

به گزارش ایلام نیوز از خبرحوزه آیت‌الله العظمی جوادی‌آملی دردیدار پروفسور مارکو ساسولی استاد برجسته حقوق بین الملل بشر ...
 

فلسفه اساسا با نقد آغاز می‎شود، فلسفه یعنی نقد، در واقع باید بگویم که فلسفه غیرنقادانه وجود ندارد

حال اگر بخواهیم که فرهنگ نقد و نقادی در حوزه و دانشگاه رونق بگیرد. این‎که ما بتوانیم روبه‎روی کسی که اندیشه‎اش با ما مخالف است بنشینيم، به او امکان اظهار نظر و بیان عقیده‎اش را بدهیم .........
 

گزارش

فدریکا موگرینی : اسلام جایگاه طبیعی خود را در جامعه اروپا دارد و دلیل آن هم تاثیر آشکار آن بر سبک زندگی اروپایی است

سفرجوانان اروپایی برای پیوستن به داعش چالش بزرگ اتحادیه اروپا.............
 

این‌جور نباشد که کسی که مثلاً پزشک است، در زمینه ی علوم دینی یا در زمینه ی فلسفه، یک آدم عامی محسوب شود

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام به کنگره بین المللی علامه حکیم قطب الدّین شیرازی با تاکید بر ضرورت تبیین دوران شکوفایی علمی .....
 

سخنرانی دکتر دینانی پیرامون شخصیت عرفانی حضرت امام

امام خمینی را وادارکردند چیزی نگوید/ مگر نماز اسرار دارد؟.............
 

روایت وگزارش دکتر حسن عباسی از یک دین جدید

وقتی استادهای دانشگاه های شما نمی دانند که اینترنت یک ابزار نظامی است، همه فکر می کنند بعد از مودم و کامپیوترشان هیچ چیز دیگری نیست، نمی دانند که هر کاری پشت مودم انجام می دهند . . . . .
 

آمار

تعداد مطالب سايت: ۱۳۲۸

كاربر حاضر در سايت: ۲۴۱۷ نفر

مشاهدات:
امروز: ۱۵۴۹ مرتبه
فروردین ماه: ۱۱۸۲۳ مرتبه
كل مشاهده: ۷۹۶۰۱۲۷ مرتبه
بیشترین: ۱۲۰۴۷ - ۱۹/۳/۱۳۹۱

 خروجي RSS

RSS 2.0

 

خزان زود رس "تدبیر" سلیمانی و" امید" میرزایی / اولین هدیه استاندار سلیمانی دشتکی : حذف بودجه اربعین استان ایلام و کاهش اعتبارات عمرانی

لينك ثابت (كد مطلب= 10588 )                            تاريخ انتشار:                        دفعات مشاهده: 355   
 نويسنده:            

 

 

خزان زود رس "تدبیر" سلیمانی و" امید" میرزایی /  اولین هدیه استاندار سلیمانی دشتکی : حذف بودجه اربعین استان ایلام و کاهش اعتبارات عمرانی  

 

رضا رستمی

 

نزدیک به چهار ماه است جناب آقای قاسم سلیمانی سکاندار ارشد اجرایی استان شده اند ، در طول این مدت با توجه به دو رویداد و اتفاق مهم یکی برگزاری کنگره عظیم اربعین و دیگری حادثه زلزله در استان کرمانشاه و ایلام قاعدتا باید شاختی کامل از مجموعه مدیریت استان کسب کرده باشند .شناختی که برای برداشتن گامهای بعدی حتما اثرگذار بوده و می تواند در اصلی ترین اقدام کنونی ایشان که همان چیدن کابینه اجرایی خود در استان خواهد بود یاریشان دهد .

جناب استاندار در اولین نشست خود با اصحاب رسانه و در پاسخ به موج شایعات و اخبار شکل گرفته در باره کوچ دسته جمعی همراهان و دوستان خود از استان چهارمحال و بختیاری گفتند که مگر ضرورت ایجاب بکند و گر نه کسی را با خود نخواهد آورد . در دومین نشست خود بار دیگر در باره شایعات انتقال دسته جمعی یاران سابق خویش به ایلام گفتند که نفراتی خواهند آمد اما قطعا کمتر از 17 نفری است که رسانه ها شایعه نموده اند .

نگارنده در همان بدو ورود ایشان در مطلبی عنوان کردم که مهم و اولویت اصلی برای ما در استان سوای از بومی و غیربومی کردن ، انجام و اجرای برنامه های مدون و اثرگذار توسعه ای است و باز هم با اشاره به موضع ابتدایی ایشان که به صراحت اعلام نمودند  در انتصاب مدیران ، خودش تصمیم گیر نهایی است و شرکت تعاونی تشکیل نمی دهد   و ما هم به غلط باور کردیم  ،  از این سخنان و تصمیم استقبال نموده و  آن را به فال نیک گرفتیم .

اکنون سه ماه از آن روزها می گذرد ،اولین انتصاب رسمی و اعلام شده ایشان در حوزه معاونت امور عمرانی استانداری بود که تقریبا همه از فرجام آن آگاهی دارند و در نهایت منجربه دادن اولین کارت زرد به جناب سلیمانی شد ، اکنون هم مدتهاست روزی یک لیست به عنوان معاونان معرفی شده از جانب استاندار اعلام می شود و روز بعد هم تکذیب شده و یا افراد جدیدی به عنوان گزینه هایی نهایی نام برده می شوند .

واقعیت این است که تداوم این جهان برزخی جناب استاندار تنها فرصت های لازم را از استان می گیرد و انرژی های فراوانی را تحلیل می دهد ضمن اینکه با نام بردن افراد و مطرح نمودن آنها و سپس تکذیب آن موجب سوخت شدن سرمایه های اجتماعی و انسانی استان می گردد . توصیه اکید می شود به جای برگزاری جلسات فرسایشی و تکراری چندین ساعته در روز همه را از این برزخ خارج نموده و تصمیمات اساسی و جدی تری در این خصوص اتخاذ کنند .

نکته دوم و شاید مهمتر که خیلی به آن دل بسته بودیم وگفته های جناب آقای سلیمانی این دل بستگی را ایجاد کرده است داشتن روابط مناسب در جذب اعتبارات برای استان بود ، اما اعلام رسمی بودجه سال 97 تقریباً این بافته ذهنی ما را نیز رشته نمود .

اعلام رسمی کاهش اعتبارات عمرانی استان توسط مقامات مسئول این گزینه را جدی تر نمود که ایشان شاید تنها حسنی که دارند سخن گفتن و وعده دادن باشد ، در حالیکه در بیان نخبگان و صاحب نظران را به میدان ارایه پیشنهاد برای توسعه استان و تبدیل آن به یک کارگاه پرجنب و جوش فرامی.

این کاهش شاید با توجه به وضعیت مالی و اعتباری دولت کمی قابل اغماض باشد ، اما حذف اعتبارات اربعین استان از ردیف های بودجه رسمی کشور به هیچ وجه قابل قبول و حتی توجیه هم نخواهد بود .

ردیفی که سالها مدیران قبلی و در صدر آنان استاندار سابق ایلام ( مهندس مروارید ) با تلاش و رایزنی های فراوان به نام ایلام ثبت شده بود و رقم ارزشمند 20 میلیارد تومان را شامل می شد در بودجه سال آینده حذف و در اختیار وزارت کشور قرار گرفته است که پیش بینی می شود با وجود تعداد زیاد و توان بیشتر نمایندگان استانهای خوزستان و کرمانشاه در سالهای آینده عملاً سر ما از این نمد بی کلاه بماند .

یادمان نرفته در ابتدای ورود به استان جناب سلیمانی اعلام نمودند که تا چند هفته هیچ دیداری با هیچ مدیری نخواهند داشت چرا که فصل بودجه نویسی است و می خواهند از همه توان و تجربه و اعتبار خویش در این زمینه بهره برده و وقت خود را به کارهای دیگر نگذرانند ، و امروز نتیجه آن مشخص شده است .

البته در این رابطه ایراد به نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی نیز وارد است که چرا چنین اتفاقی برای استان افتاده است ؟ خصوصا جناب آقای میرزایی که علاوه بر نمایندگی مردم ، به عنوان رییس ستاد انتخاباتی رییس جمهور ، نمایندگی ایشان را نیز بر عهده داشته اند و ظاهرا باید تیغشان براتر و سمبه شان پرزورتر می بود .

احتمالا گفته شود که این بودجه درصحن علنی مجلس تصویب نشده و نمایندگان در آنجا شاید کاری بکنند اما همانگونه که ذکر آن رفت با وجود نمایندگان بسیار بیشتر خوزستان و کرمانشاه به احتمال بسیار زیاد در صحن مجلس هم اتفاقی نخواهد افتاد .

جناب نماینده ای که با آن حرص و ولع از بودجه سال آینده دولت در تلویزیون دفاع می کرد و افزایش قیمت ها را توجیه می نمود نمی دانم آیا برای حذف این حق و اعتبار مهم و سرنوشت ساز در توسعه زیرساخت های استان حرفی برای گفتن دارد ؟

ما و عموم شهروندان با توجه به سخنان و وعده های جناب استاندار و البته جایگاهی که نماینده استان در مجلس برای خود دست و پا کرده بودند !!!! فکر می کردیم بهاری زیبا و سرسبز در انتظارمان است ، اما با روند کنونی و نشانه هایی که بروز کرده اند به نظر می رسد فصل برگ ریزان وعده ها خود را نشان داده و زمستانی سرد و خشک پیش رو قرار دارد.

  ارسال خبر به پست الكترونيك

تصوير روز


  انتخاب: روحانی، ایران را سوئیس هم کند، حق ندارد منتقدین خود را "بی عقل" خطاب کند

 


 حسین دهباشی و تکبر روحانی

 


 مانور120هزارنفری پوتین

 


 مهمانی نامتعارف

 


 واکنش استاندار اسبق ایلام به برخی انتقادات از امام جمعه ایلام

 


 کری:ملک عبدالله و حسنی مبارک پیش از مذاکرات با ایران از ما خواستند تا این کشور را با موشک هدف قرار دهیم. پس از۱۰سال مشخص شد اینکه نتانیاهو گفته:ایران صاحب زرادخانه هسته‌ای است،اشتباه بوده است.

 


 قدر اف2000

 


 ‍ مرزهای نامتقارن ایران و اسراییل

 


 مردم گله دارند

 


 بررسی نظرسنجی جدید موسسه ایران پل از مردم ایران که در امریکا جنجال بپا کرد

 

 نظرات شما:

 

 نام
 پست الكترونيك:

نظر :

 


آخرين به روز رساني:  شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ | زمان بارگزاري صفحه:  0/4531 ثانيه

 

© كليه حقوق اين مجموعه طبق قوانين نرم افزاري متعلق به ايلام نيوز - پايگاه خبري و تحليلي مي باشد.