ايلام نيوز - پايگاه خبري و تحليلي - www.ilamnews.ir


   گفتني هاي دردآور سردار : زنگ خطر آسیب های اجتماعی در ایلام / مسؤولین ذیربط معطل چه چیزی اند ؟  ۱۵ مهر ۱۳۹۶


گفتني هاي دردآور سردار : زنگ خطر آسیب های اجتماعی در ایلام / مسؤولین ذیربط معطل چه چیزی اند ؟

یادداشت اختصاصی  : فرشته سنجیده

شاید نوشتن این یادداشت باب میل مسولان دستگاههای فرهنگی وذیربط نباشد ولی همین  مسولان بدانند اگر برای واقعیتی که امروز در ایلام  است ومردم با ان دست وپنجه نرم می کنند با  نگاه امنیتی برخورد شود قطعاً  دردی از درد مردم ایلام حل نخواهد شد.

سردار یاری فرمانده محترم نیروی انتظامی دریک نشست خبری سر یک زخم کهنه را باز کرد و با گفتن جملاتی شفاف  در خطاب به مسولان امر که من نگران وضعیت موجود در بحث آسیب های اجتماعی هستم وبسیج تمامی دستگاههای فرهنگی ،شوراهای شهر و روستا ،ریش سفیدان، معتمدین شهر ونخبگان ، ودانشگاهیان را خواستارم  ، به همگی هشدار داد که زنگ خطر به صدا در امده است وسکوت جایز نیست ، رسالت دستگاههای متولی بهبود امور اجتماعی برای کاهش این پدیده های شوم است چرا که  آسیب های اجتماعی  مثل یک زخم  هستند که اگر دور  از جریان هوا دور نگه داشته شود ، آلوده و عمیق‌تر می‌شود. و تنها  راه‌حل رفع آسیب‌های اجتماعی را كار كردن بدون حب و بغض است  نباید  روی آسیب‌ها سرپوش گذاشت  بلكه باید توان علمی را بكار گرفت و علل ها  را بشناسیم، سپس ارائه طریق كنیم .

متاسفانه خشنونت  های خانگی در ایلام به اوج رسیده تحمل مردم به حداقل رسیده بی قراری جوانان بعلت های مختلف زیاد شده و این یعنی جامعه ایلام   دچار درد است وباید درمان  را سریع شروع کرد .

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه وجود آسیب های اجتماعی قتل ونزاع های دسته جمعی خودکشی وخود سوزی برای ایلام خوشایند نیست گفت ؛  استان ایلام   امتحان خود را در جنگ پس داده  است ودادن هزاران شهید وجانباز برگ زرین و پرافتخاری برای ایلام است .

وی افزود ؛ وجود بیکاری ونبود اشتغال برای جوانان باعث می شود سیستم ذهنی وفکری جوان به هم بخورد وبه سمت هر خلافی برود که  پیامد خوبی به دنبال ندارد.

وی ادامه داد :متاسفانه حاشیه های شهر ایلام مامن امنی برای متخلفین شده وخیلی از آسیب های اجتماعی نشات گرفته از همین محله هاست  که لذا توسط  بازرسین ویژه وورود بموقع نیروی انتظامی این مامن امن را برای متخلفین ناامن کرده ایم.

فرمانده نیروی انتظامی تاکید کرد افزایش خودکشی ونزاع های دسته جمعی در ایلام  چیزی نیست که به راحتی از کنار آن گذشت متاسفانه پای  اقدامات  دستگاههای فرهنگی لنگ است  و از ظرفیت های لا زم بهره کافی را نمی برند .

وی در بحث آگاه سازی فرزندان به خانواده ها هشدار داد که مراقبت لازم را در در بحث دوستان ناباب ومتخلف داشته باشند هرچند توزیع مواد مخدر در بین برخی  دانش واموزان مدارس  در چند وقت اخیر نگران کننده بوده و هست  لذا آموزش همگانی کنترل ونظارت همکاری مردم با پلیس باعث کاهش این پدیده شوم خواهد شد

 وی ادامه داد: معتقدم باید با مردم شفاف باشیم چون پلیس به تنهایی نمی تواند تمام مشکلات را حل کند و با مخفی کردن  آمارها مسأله ای حل نخواهد شد.


نگارنده:                  لينك مطلب:  www.ilamnews.ir/content.asp?id=73014


آخرين به روز رساني:  شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ |

 

© كليه حقوق اين مجموعه طبق قوانين نرم افزاري متعلق به ايلام نيوز - پايگاه خبري و تحليلي مي باشد.