سر خط خبرها

جهان به تحقیق مستقل از اوضاع اقلیت مسلمان ایغور در چین از سوی سازمان ملل متحد نیاز دارد

هر روز اسناد و شواهد بیشتری پیرامون سرکوب مسلمانان اویغور در چین منتشر می‌شود. مارکوس گروبل، مسئول دولت آلمان در امور آزادی ادیان در جهان روز چهارشنبه، ۳۰ بهمن مطابق با۱۹ فوریه نسبت به سرکوب مسلمانان ...

جهان به تحقیق مستقل از اوضاع اقلیت مسلمان ایغور در چین از سوی سازمان ملل متحد نیاز دارد

اعتراض مسئول دولت آلمان در امور آزادی ادیان در جهان  به سرکوب خشن مسلمانان اویغور در چین

هر روز اسناد و شواهد بیشتری پیرامون سرکوب مسلمانان اویغور در چین منتشر می‌شود. مارکوس گروبل، مسئول دولت آلمان در امور آزادی ادیان در جهان  روز چهارشنبه، ۳۰ بهمن مطابق با۱۹ فوریه نسبت به سرکوب مسلمانان اویغور ابراز نگرانی کرده است. گروبل خواستار تحقیق مستقل درباره نقض حقوق اقلیت دینی ایغور در چین از سوی سازمان ملل متحد شده است.دولت چین به رغم اعتراضات گسترده جهانی، در راستای نفی هویت این اقلیت دینی حرکت می‌کند و مسلمانان اویغور را سرکوب کرده و زندانی می‌ کند.

مارکوس گروبل در گفت‌وگو با رسانه ضمن اشاره به وضعیت اسفناک اقلیت اویغور در چین، چنین گفته است : وضعیت حاکم بر زندگی ایغورها باعث نگرانی عمیق من شده است. آزادی ادیان عملا در چین برچیده شده است. من همه روزه گزارش‌هایی درباره اوضاع اسفناک شین‌جیانگ دریافت می‌کنم. ما نمی‌بایست در برابر نفی خشن هویت اویغورها و تلاش برای یکسان‌سازی اجباری آن‌ها از سوی دولت چین سکوت کنیم.

مسئول دولت آلمان در امور آزادی ادیان گفت : بسیاری از انسان‌ها در چین تنها به خاطر باورهای‌شان به زندان می‌افتند، کودکان را از والدین‌شان جدا می‌کنند و دولت چین بر همه شئون زندگی کنترل و نظارت می‌کند. یک زندگی توام با عزت در سایه چنین سیاست‌هایی غیرممکن شده است. ما به تحقیق مستقل اوضاع اقلیت ایغور در چین از سوی سازمان ملل متحد نیاز داریم. و این دقیقا همان چیزی است که دولت چین تا کنون مانع از اجرای آن شده است.

نظرات ارسال نظر