سر خط خبرها

ضرورت حمایت و تقویت جایگاه و شخصیت نمایندگان منتخب مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی

انتشار یک فایل تصویری از بخش هائی از مصاحبه یکی از نمایندگان منتخب مردم استان ایلام در مجلس یازدهم، به شکلی گسترده در فضای مجازی با واکنش¬هائی مختلف روبه¬رو گردیده است. در این فایل نماینده از پرسش کنندگان ...

حمایت و تقویت جایگاه و شخصیت نمایندگان منتخب مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی، برای مردم و بخش های اجرائی استان سودمند است.

انتشار یک فایل تصویری از بخش هائی از مصاحبه یکی از نمایندگان منتخب مردم استان ایلام در مجلس یازدهم، به شکلی گسترده در فضای مجازی با واکنش­هائی مختلف روبه­ رو گردیده است. در این فایل نماینده از پرسش کنندگان می­ خواهد در هنگام طرح سؤالات از عنوان دانشگاهی ایشان استفاده نمایند.

بی تردید وقتی مشخصات شغلی و تخصص افراد مصاحبه شونده مشخص گردد، مخاطبان بهتر می­ توانند به قضاوتی صحیح از دیدگاه­ های وی دست یابند و این به پوپائی خبر و رسانه هم کمک می­ کند. از سوی دیگر استفاده از عنوان دانشگاهی بیانگر ذهنیت فردی است که پیام را تولید می­ کند وگفتار او را از سایر دیدگاه ­ها و ذهنیت­ ها مرزبندی می­ نماید .

بی­ تردید درجامعه سرچشمه­ های متفاوتی برای تولید محتوی وجود دارد، که در این میان مردم نگاه ویژه ای به عناصر دانشگاهی دارند، واژه علمی، آکادمیک و دانشگاهی بودن به عنوان یک مشخصه، می ­تواند به نوعی همدلی و اعتماد با مردم و مخاطبان منجر گردد. به این ترتیب به نظر می ­رسد دیدگاه این نماینده محترم در این راستا معقول و قابل توجیه باشد.

از سوی دیگر با توجه به پایگاه دانشگاهی و آکادمیک خانم دکتر فلاحی نماینده منتخب مردم استان ایلام در مجلس یازدهم شورای اسلامی ، در آینده شاهد موضع­گیری­ های آکادمیک از ایشان هستیم  که بیانگر دیدگاه­ های مردمی است که ایشان را انتخاب کرده اند واین امر انشالله به کارآمدی ساختارهای کشور، جمهوریت نظام و وجه دینی آن یاری می ­رساند.

به هر ترتیب، تضعیف شخصیت نمایندگان استان، نه سودی برای مردم و نه بخش­های اجرائی استان و نه ساختارهای ملی در کشور دارد .

ایلام نیوز

۱۶/۱۲/۹۸

 

 

نظرات ارسال نظر