سر خط خبرها

آلمان خواستار انجام تلاش‌های تازه برای حصول توافق‌نامه‌ هسته‌ای جدید با ایران

به گزارش ایلام نیوز از ایرنا، رئیس کمیسیون امور خارجی پارلمان آلمان خواستار انجام تلاش‌های تازه برای حصول توافق‌نامه‌ هسته‌ای جدید با ایران شد...

آلمان خواستار انجام تلاش‌های تازه برای حصول توافق‌نامه‌ هسته‌ای جدید با ایران

 

به گزارش ایلام نیوز از ایرنا، رئیس کمیسیون امور خارجی پارلمان آلمان خواستار انجام تلاش‌های تازه برای حصول توافق‌نامه‌ هسته‌ای جدید با ایران شد.

نوربرت روتگن (Norbert Röttgen)  در مصاحبه‌ای با روزنامه «ولت» آلمان گفت: لازم است که تلاش‌هایی برای یک توافق‌نامه جدید آغاز شود که موضوعات بیشتری را دربربگیرد و همچنین به موضوعات ثبات منطقه ای نیز بپردازد.

این مقام آلمانی مدعی شده است که هدف از برجام، جلوگیری از دسترسی ایران به سلاح اتمی بود و پس از خروج یک‌جانبه‌ی آمریکا از این توافق، حال ایران بار دیگر تهدیدی در زمینه تسلیحات هسته ای است .

این مقام اروپایی که کشورش یکی از امضا کنندگان برجام است، اشاره به بی توجهی برلین و سایر طرف های اروپایی برجام نسبت به تعهداتشان در قبال این توافق بین المللی در سایه تاثیرپذیری از تهدیدها و سیاست های دولت ترامپ نکرده است.

جمهوری اسلامی ایران یک سال پس از خروج یکجانبه دولت دونالد ترامپ از برجام، طی پنج گام متوالی ، اقدام به کاهش تعهدات برجامی خود در قبال بی عملی طرف هایی اروپایی نسبت این توافق کرد.

 

 

نظرات ارسال نظر