سر خط خبرها

سیلی زدن به صورت پلیس نوعی ساختار‌شکنی و حمله به مردم و ارکان جامعه است

ساعاتی از پخش خبر برخورد فیزیکی یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با یکی از سربازان وظیفه نیروی محترم انتظامی در تهران می‌گذرد و این خبر بازتاب فراوانی در فضای اجتماعی داشته است...

سیلی زدن به صورت پلیس نوعی ساختار‌شکنی و حمله  به مردم و  ارکان جامعه است

احمدی: ایلام‌نیوز

ساعاتی از پخش خبر برخورد فیزیکی یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با یکی از سربازان وظیفه نیروی محترم انتظامی در تهران می‌گذرد و این خبر بازتاب فراوانی در فضای اجتماعی داشته است.

انعکاس یک خبر در فضای اجتماعی داخلی و بین المللی ابعاد آن را گسترده تر می سازد و لازم است واکنش های متناسب با این گستردگی صورت گیرد.

پلیس در جامعه مظهر قانون‌گرایی، اقتدار و به نوعی نشان و نمادی از تمامیت ساختارهای کشور است و لازم است رابطه ای تعاملی میان این بخش از سیستم و مردم همواره برقرار باشد.

رفتار پلیس در ایران مدت‌هاست در نسبت با سایر بخش ها از نوعی تعامل و تعادل برخوردار است. این موضوع زمانی حساستر می شود که متأسفانه حملۀ یکی از مسئولان به یکی از عناصر پلیس کشور ممکن است نشان دهنده ضعفی باشد که نسبت به شناخت جایگاه پلیس و جایگاه مسئولان در جامعه وجود دارد.

بی تردید در نسبت های ساختاری میان نیروی انتظامی و پلیس، این نهاد ارجمند، همواره خادم ملت و مورد تایید آنها بوده است و لازم است دستگاه‌های مسئول در خصوص این رفتار غیر قانونی نماینده مجلس پیگیری‌ها و  اقدامات فرهنگی لازم  را بعمل آورند.

نظرات ارسال نظر