سر خط خبرها

هشدار رئیس شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی استان ایلام در زمینه تلاش برخی افراد و جریان‌ها برای اجرای طرح ناکارامدی در دولت سیزدهم/ حجت الاسلام عمران احمدی: در مراحل انتقال نباید اجازه رخنه داد

نتیجۀ تفاسیر این افراد این است که درصد بالایی از مردم به نظام جمهوری اسلامی "نه" گفته‌اند، در حالیکه تحلیل‌های جامع و دقیق‌تر کارشناسان، نشان می‌دهد، این دیدگاه‌ها با خطا مواجه هست و با جرح و تعدیل‌های واقع‌گرایانه‌تری می‌توان نشان داد که علی‌رغم عوامل زم

هشدار رئیس شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی استان ایلام در زمینه تلاش برخی افراد و جریان‌ها برای اجرای طرح ناکارامدی در دولت سیزدهم/ حجت الاسلام عمران احمدی: برخی افراد و جریان‌ها به دنبال این هستند که طعم شیرین حماسۀ بزرگ شرکت مردم در انتخابات را در ذهن آنها با تردید مواجه و به تلخ‌کامی تبدیل کنند

به گزارش ایلام ‌نیوز  دوشنبه ۷/۴/۱۴۰۰ جلسه کمیته احزاب شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی استان ایلام در محل دفتر حزب مؤتلفه اسلامی برگزار گردید. 

این گزارش حاکی ‌است در این جلسه حجت‌الاسلام عمران احمدی رئیس شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی استان ایلام ضمن تبریک هفته قوه قضاییه و گرامیداشت نام و یاد شهید بهشتی گفت: به دنبال حضور مردم در انتخابات سال جاری و انتخاب رئیس جمهور منتخب، برخی به دنبال این هستند که طعم شیرین این حماسۀ بزرگ را در ذهن مردم به تلخ‌کامی تبدیل کنند. نتیجۀ تفاسیر این افراد این است که درصد بالایی از مردم به نظام جمهوری اسلامی "نه" گفته‌اند، در حالیکه تحلیل‌های جامع و دقیق‌تر کارشناسان، نشان می‌دهد، این دیدگاه‌ها با خطا مواجه هست و با جرح و تعدیل‌های واقع‌گرایانه‌تری می‌توان نشان داد که علی‌رغم عوامل زمینه‌ای نظیر مشکلاتِ اقتصادی و مشکلات بیماری کرونا و برخی عوامل دیگر در مقایسه با همین امر در سایر کشورها که گاهی حتی انتخابات، حتی لغو و  برگزار نشده است، انتخاباتِ اخیر در کشور از نورم قابل قبول و حتی باشکوهی برخوردار بوده است.

وی افزود: نکته مهمی که در مورد این انتخابات باید مد نظر قرار بگیرد حضور برخی افراد و گرایشات شناخته‌شده در میان خیل عظیم دوستداران نظام و انقلاب اسلامی است که برای تشکیل ستادهای انتخاباتی اقدام کردند، که به صورت طبیعی حضور "این قبیل افراد" در میان این گروه بزرگ، غیرقابل قبول، معنی‌دار و حتی یک زنگ خطر است. اینجا بایستی به این نکته توجه داشته باشیم که ممکن است این افراد در آینده برای این که نشان دهند دولت سیزدهم یک دولت ناکارآمد است از همین حالا خیز برداشته باشند. بی تردید این افراد به دنبال این هستند که در همین راستا مسؤولیت‌ها را تصاحب کنند و گام بعدی آنها بعد از تصاحب مسؤولیت‌ها نوعی سستی در فعالیت و رفتارهائی است که مردم از دولت انقلابی انتظار ندارند، به این ترتیب این افراد خود را در درون سیستم پیدا می‌کنند و به دنبال شکل‌گیری دولت مورد نظر خود در آینده خواهند رفت.

احمدی گفت: بنابراین نیروهایِ انقلابی و نخبگان این جریان و همچنین تشکل‌ها و احزاب اصولگرا در این شرایط باید  در این زمینه روشنگری نمایند و موضوع امر به معروف و نهی از منکر را در سرلوحه کارهای خودشان قرار دادند، به نحوی که این مسئله بازکاوی، و مورد پی‌جوئی و پی جوری واقع شود.

رئیس شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی استان ایلام افزود: فعالیت‌ها و کنش‌ها در جریان انقلابی و ارزشی نباید به شکلی باشد که حواس جریان بر برخی موضوعات متمرکز شود و همین امر در نهایت تمرکز ما را بر این دست مسائل مهم از ما بگیرد و در مراحل انتقال قدرت نوعی ضربه ببینیم یا رخنه‌هائی پدید بیاید که در آینده منشأ آسیب باشد. در هر صورت به نظر می‌رسد اینجا عهدی که با خون شهیدان بسته‌ایم را باید مد نظر داشته باشیم و دقت لازم را به عمل آوریم.

رئیس شورای وحدت گفت: شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی استان ایلام در این زمینه حساسیت خواهد داشت و یک لحظه از این موضوع کوتاه نخواهد آمد و البته این امر مستلزم آن است که نیروهای موجود در شورای وحدت به معنی واقعی کلمه به وحدت دست پیدا کنند و همه نیروها در کنار هم باشند و دستاوردهای الهی ناشی از این انتخابات را حفظ کنند. البته فعالیت احزاب در زمینه ممانعت از نفوذ، تنها شامل موقعیت‌های استانی نیست و موقعیت‌های ملی را هم شامل می شود که احزاب با روش‌هایی که خودشان دارند، باید در این زمینه اقدام کنند.

 

 

نظرات ارسال نظر