سر خط خبرها

مشکلات کشور حل شدنی هستند/ حجت‌الاسلام کریمی تبار امام جمعه ایلام : انقلاب اسلامی از ابتدای روزهای آغازین تاکنون بر محوریت در حرکت مردم است

به گزارش ایلام نیوز حجت الاسلام والمسلمین اله نور کریمی تبار در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر ایلام با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۱۵ خرداد اظهار داشت: امروز هر چه داریم از عزت و سربلندی امام خمینی (ره) و شهدای ۱۵ خردادماه است، حضرت امام خمینی(ره) باعث

 

مشکلات کشور حل شدنی هستند/ حجت‌الاسلام کریمی تبار امام جمعه ایلام :  انقلاب اسلامی از ابتدای روزهای آغازین تاکنون بر محوریت در حرکت مردم است

به گزارش ایلام نیوز حجت الاسلام والمسلمین اله نور کریمی تبار در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر ایلام با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۱۵ خرداد اظهار داشت: امروز هر چه داریم از عزت و سربلندی امام خمینی (ره) و شهدای ۱۵ خردادماه است، حضرت امام خمینی(ره) باعث تاسیس جمهوری اسلامی است و ما باید همواره پشتیبان ولایت و ادامه دهنده راه امام راحل باشیم.

وی با اشاره به سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) ابراز کرد: امام رحل زندگی شرافتمندانه را برای ما رقم زد، در فضای جمهوری اسلامی هر انسانی که نفس بکشد مدیون امام راحل است که ما را ذلت بندگی استکبار و ظلم نظام ستم‌شاهی به عزت بندگی خدا و آزادی رساند.

امام‌جمعه ایلام بیان کرد: مردم ما حق‌شناس بودند و قدر امام راحل و ولایت‌فقیه را دانسته و می‌دانند، انقلاب اسلامی یک پدیده نادر در جهان بود و هست، انقلاب بزرگی که در بین انقلاب‌هایی که در جهان اتفاق افتاده است نظیری ندارد.

حجت‌الاسلام کریمی تبار گفت: انقلاب ما دارای سه رکن رهبری، مردم و انگیزه دینی بود که شاخص‌هایی دارد و به‌عنوان برترین انقلاب دنیا مطرح است و امام راحل به‌عنوان رهبر و بنیان‌گذار انقلاب دارای ابعادی است که برخی از آن ابعاد هنوز برای ما ناشناخته است و لازم است امروز برای شناخت امام، مکتب امام، انقلاب و آرمان و اهدافی که داشتند به‌ویژه برای نسل نوجوان و جوان ما تبیین صورت گیرد.

وی افزود: جوانان امروز برای آینده کشور نیاز دارند که امام راحل را بشناسند تا شیوه، روش، رهنمودها و درس‌های آن امام بزرگ برای اداره کشور بهره‌مند شوند، بیان امام و رهنمودهای امام مطابق با فطرت انسانی و رهنمود انبیاء الهی بود که کهنه شدنی نیست.

امام‌جمعه ایلام با اشاره به نقش دین در انقلاب اسلامی، گفت: درزمانی که دو بلوک شرق و غرب، به‌عنوان دو ابرقدرت جهان، دو قطب را تشکیل داده و همه کشورهای دنیا یا به غرب و یا به شرق وابسته بودند، نظام شرق که اصلاً دینی را قبول نداشته و دین را افیون توده‌ها می‌دانستند، غرب هم به‌ظاهر که پیرو حضرت مسیح بودند نقشی برای دین در اداره جامعه قائل نبودند.

حجت‌الاسلام کریمی تبار بابیان اینکه هیچ نظریه‌پردازی در دنیا احتمال نمی‌داد که به نام دین انقلابی شکل گیرد، ابراز کرد: از همان آغاز انقلاب، کشور ایران به‌عنوان محور خبرهای دنیا و کانون اخبار جهان مطرح شد و خدا را شکر این انقلاب پس از فرازوفرود فراوان به پیروزی رسید و استمرار پیدا کرد.

وی تصریح کرد: یکی از اثرات مهم انقلاب اسلامی، دمیدن روح امید، استقلال و جهاد در بین مسلمانان، مظلومان و مستضعفان جهان بوده است که از حق خود دفاع کرده و به آینده خود امیدوار شدند و اثر آن در مقاومت مردم مظلوم فلسطین، لبنان و جبهه مقاومت اسلامی منطقه مشاهده می‌شود.

امام‌جمعه ایلام بیان کرد: این اثر انقلاب اسلامی برای آزادیخواه جهان، نیروی پیش برنده، محرک و امیدآفرین و برای استکبار جهانی موجب ذلت و انفعال و رفتن در لاک دفاعی است، یکی از مهم‌ترین شاخص‌های انقلاب اسلامی، رویکرد دینی و معنویت در جامعه و جهان است.

حجت‌الاسلام کریمی تبار با اشاره به مردمی بودن انقلاب اسلامی، گفت: در انقلاب‌های دیگر که در سطح جهان روی‌داده، پس از مدتی کوتاه، مردم به حاشیه رفته و مسیر این انقلاب‌ها تغییر کرده است، مردم کنار رفته و دوباره استبداد و استکبار حاکمیت را به دست گرفته است اما در انقلاب اسلامی از ابتدای روزهای آغازین تاکنون بر محوریت مردم است و با مشارکت خود در انتخابات، نظام مقدس جمهوری اسلامی را انتخاب کردند و بیش از ۵۰ بار مردم پای صندوق‌های رأی حضور یافته و سرنوشت خود را آزادانه انتخاب کرده‌اند.

امام‌جمعه ایلام بابیان اینکه بر اساس یکی ازنظر صاحب‌نظران غربی، ایران به‌عنوان کشور در حال جنگ و تحریم، پیشرفت کرده است، یادآور شد: ایران اسلامی علی‌رغم تحریم همه‌جانبه، جنگ ترکیبی و هجمه‌های مختلف دشمنان، آن‌چنان پیشرفت کرده است که امروز پنج درصد مقالات علمی دنیا اثر پژوهشگران جوان ماست و این نویدی امیدبخش برای نسل جوان ماست.

وی تصریح کرد: امروزه قدرت دفاعی جمهوری اسلامی که نتیجه تلاش و زحمات جوانان این مرزوبوم است، آن‌چنان است که ابرقدرت جهان جرأت رویارویی با ایران را ازدست‌داده است، امروز اثرات جبهه مقاومت باعث شده است که مهاجرت معکوس در سرزمین‌های اشغالی فلسطین روی‌داده و سرمایه‌های این کشور در حال خارج شدن است.

کریمی تبار گفت: امروز می‌بینیم که پویایی و پیش برندگی آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی در سطح جهان فراگیر شده است و نقش‌آفرینی جمهوری اسلامی در جهان و منطقه به‌عنوان قدرتی نوظهور، برای همه دنیا پذیرفته‌شده است و همه به برکت هدایت‌ها و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

امام‌جمعه ایلام با تأکید بر اینکه باید قدردان نعمت انقلاب اسلامی باشیم، ابراز کرد: مشکلات و سختی‌هایی در کشور وجود دارد اما دولت تلاش می‌کند که این مشکلات برطرف شود، مشکلات ما حل‌شدنی است، پس سختی‌ها امداد غیبی و نصرت الهی شامل حال ما می‌شود.

 

 

 

 

نظرات ارسال نظر