سر خط خبرها

دکتر منوچهر متکی در جلسه استانی شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی استان ایلام: مدیران کارآمد و نقشه راه از خصوصیات بارز شکل‌گیری دولت اسلامی است

به گزارش ایلام نیوز دکتر منوچهر متکی در جمع شورای مرکزی، دبیران کمیته‌ها و دبیران شهرستانی شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی استان ایلام در تاریخ 11/3/1402 در محل هتل زاگرس ایلام با اشاره به اینکه امام خمینی ره باعث شد شاه نه راه پیش و نه راه پس داشته باشد

دکتر منوچهر متکی در جلسه استانی شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی استان ایلام: مدیران کارآمد و نقشه راه از خصوصیات بارز شکل‌گیری دولت اسلامی است  

به گزارش ایلام نیوز دکتر منوچهر متکی در جمع شورای مرکزی، دبیران کمیته‌ها و دبیران شهرستانی شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی استان ایلام در تاریخ ۱۱/۳/۱۴۰۲ در محل هتل زاگرس ایلام با اشاره به اینکه امام خمینی ره باعث شد شاه نه راه پیش و نه راه پس داشته باشد، افزود: کلام امام همه ناامیدی‌ها را پاک می‌کرد.

وی تصریح کرد: امام کاری کرد نسبت به وظایف خود در قبال نظام اسلامی آگاه باشیم، امام بر روی تشکیل ساختارها تاکید داشت، عده‌ای می‌خواستند نظام شکل نگیرد و می‌خواستند در ادامه راه نهضت حرکت کند ولی امام مبارزه کرد و پیروز شد.

وی گفت: امام خمینی ره معتقد بود که تا پرچم لا اله الا الله به اهتزار درنیاید، مبارزه هست و تا مبارز ه هست، ما هستیم، امام نسخه جدید در حکمرانی جهان به وجود آورد و نظریه جدید مطرح کرد.

وزیر پیشین امور خارجه افزود: امام ۲ تیر شلیک کرد، اعلام صدور ار تداد سلمان رشدی که بیش از ۳۰ سال است مرده محرک است و دوم اعلام روز جهانی قدس برای برخورد با یک غده بود.

دبیر اجرائی شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی کشور اضافه کرد: امروز صهیونیست ها جلسه می‌گذارند، عنوان بحث آنها این است آیا اسرائیل از بین می‌رود؟ خودشان به همین باور رسیده‌اند.

وی عنوان کرد: آمریکایی معتقد بودند و هستند چون قدرت دارند باید نظریه و منطق آنها پذیرفته شود، امام در مقابل این قدرت منطق آمریکا ایستاد. آمریکا ابرقدرت نیست، ابرقدرت زمانی است آنچه که را می‌خواهد محقق کند. متکی افزود: مقام معظم رهبری معتقد است آمریکا در حال افول است، چراکه آمریکا ۳۰ سال آنچه را می‌خواهد نمی‌تواند بدست بیاورد، آنچه را هم نمی‌خواهد نمی‌تواند از وقوع آن جلوگیری کند. آخرین افتضاح آمریکا خروج از افغانستان بود.

وی تصریح کرد: به رغم همه مشکلات به ما تکلیف شده و در مقابل کشور و نظام وظیفه داریم، عزت و شرف ملت ایران مدیون رهبر ما است.

متکی بیان کرد: مقام معظم رهبری بحث دولت اسلامی را مطرح کردند، حکمرانی در دولت اسلامی ۲ مولفه مهم یعنی یک نقشه راه و مدیران کارآمد می‌خواهد.

وی گفت: در راس این موارد جهت گیری است، مسئله‌ای که بعضی از دولت‌ها از جمله دولت یازدهم و دوازدهم مشکل داشتیم، آنها معتقد بودند با دیدن کدخدا مشکلات خود را حل کنیم.

متکی افزود: مبنای فکری بعضی از آنها تفکر غربی بود.

وی افزود: نرخ مشارکت مردم در انتخابات همیشه به کارآمدی دولت بستگی دارد، مردم همیشه در میدان هستند و جایی که نیاز باشد همراهی خود را با نظام و مقام معظم رهبری نشان می دهند.

 

نظرات ارسال نظر