سر خط خبرها

آیت‌الله سید محمد خامنه‌ای: هنوز مردم و ملت طعم شیرین نظام اسلامی و علوی را که وعده داده بودیم نچشیده‌اند/ برای رسیدن به گشایش وضع مردم باید بیشتر تلاش شود

یک مملکت که حیاط خلوت دشمنان بود اکنون قدرت منطقه شده و حکومت درست کرده است بنابراین ما نه‌تنها به بن بست نرسیده‌ایم بلکه در مسیر رو به جلو هم هستیم...

آیت‌الله سید محمد خامنه‌ای:  هنوز مردم و ملت طعم شیرین نظام اسلامی و علوی را که وعده داده بودیم نچشیده‌اند/ برای رسیدن به گشایش وضع مردم باید بیشتر تلاش شود

آیت‌الله سید محمد خامنه‌ای: رئیس بنیاد حکمت اسلامی صدرا

خبرگزاری ایرنا

اینکه رئیس جمهوری به مردم می‌گوید من فدای شما هستم و آمده‌ام نوکر شما باشم خیلی اهمیت دارد تا اینکه در برج عاج بنشیند.

یک مملکت که حیاط خلوت دشمنان بود اکنون قدرت منطقه شده و حکومت درست کرده است بنابراین ما نه‌تنها به بن بست نرسیده‌ایم بلکه در مسیر رو به جلو هم هستیم.

دولت جدید بر اساس حسن ظن و بر اساس احساس وظیفه آمده است و ممکن است در این برنامه کاری موفق شوند چون حسن نیت داشته و مردم را دوست دارد و می‌خواهد به مردم خدمت کنند اما این کافی نیست و باید منشأ مشکلات را بگیرند، اشخاصی که سابق در کار بودند را نفوذ ندهند، کسی که قبلا این کشتی را سوراخ کرده نباید به کار گرفته شود تا به این ترتیب وضعیت یکدست باشد.

هدف از انقلاب به رهبری امام‌خمینی رحمه‌الله علیه بر پایی نظامی اسلامی بود که اهداف اسلام واقعی و ائمه اطهار(ع) را علمی سازد و جامعه‌ای را تشکیل دهد که در آن عدالت و مساوات بین افراد در حقوق طبیعی و قانونی و شرعی آنها برپا و رعایت شود.

هدف امام خمینی از انقلاب اسلامی، درواقع دور شدن از اشرافیگری و طبقه‌بندی جامعه بود و الگوی ایشان هم نهج‌البلاغه امیرالمؤمنین علیه‌اسلام و بویژه فرمان او به مالک اشتر بود که متأسفانه در بسیاری از موارد برخلاف آن عمل شده و می‌شود و هنوز مردم و ملت طعم شیرین نظام اسلامی و علوی را که وعده داده بودیم نچشیده‌اند که البته امیدواریم در تحولات بعدی و امروزی به برخی از این اهداف نزدیک شویم.

 


 

امروز هم برای رسیدن به گشایش وضع مردم باید بیشتر تلاش شود و برای اصلاح امور اقتصادی و مبارزه با فساد به شدت با رشوه‌خواری که موریانه هر جامعه و سبب نابودی نظام اداری آن می‌شود، مبارزه و مقابله شود.

 

نظرات ارسال نظر