سر خط خبرها

مردم خوب استان صف خود را از دشمن جدا می‌دانند / امام جمعه ایلام: اگر کسی منتقد و معترض است به راحتی و با آرامش خاطر انتقاد و اعتراض خود را به گوش مسئولان برساند

استان ما استان محرومی است و جوانان ما نیازمند اشتغال هستند، اگر بخواهیم اشتغال برای جوانان و بیکاران ایجاد شود نیاز است که سرمایه گذاری و کارخانه ایجاد شود و کسی که سرمایه دارد و سرمایه گذاری می کند به دنبال امنیت است ...

مردم خوب استان صف خود را از دشمن جدا می‌دانند / امام جمعه ایلام: اگر کسی منتقد و معترض است به راحتی و با آرامش خاطر انتقاد و اعتراض خود را به گوش مسئولان برساند

به گزارش ایلام نیوز  به نقل از خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین «الله نور کریمی تبار» در خطبه های نماز جمعه ایلام افزود: اگر نا امنی ایجاد شود، بازاریان هم امنیتی ندارند و غارتگران اموال مردم را در روز روشن غارت می کنند و لذا باید کاری نکنیم که وضعیت بدتر شود باید برای بهبود آن تلاش کنیم.

وی اظهار کرد: امروزه شرایط سختی داریم که برای همه ما آزمون بزرگی است و باید تلاش کنیم با سربلندی از این آزمون بیرون بیاییم.

امام جمعه ایلام گفت: خدا را سپاسگزاریم که به استان ما توفیق داد که میزبان ۶۰ پیکر پاک شهدای جاویدالاثری باشیم که در طول هشت سال دفاع مقدس جان خود را در راه آرمان های نظام و انقلاب اسلامی فدا کردند.

امام جمعه ایلام یادآور شد: باید مراقب باشیم که از دین برای دنیای خود هزینه نکنیم که نتیجه معکوس خواهد داشت و همراهی با دشمن به خاطر تهدید و یا تطمیع، دین انسان را در معرض نابودی قرار می دهد.

وی بیان کرد: استان ما استان محرومی است و جوانان ما نیازمند اشتغال هستند، اگر بخواهیم اشتغال برای جوانان و بیکاران ایجاد شود نیاز است که سرمایه گذاری و کارخانه ایجاد شود و کسی که سرمایه دارد و سرمایه گذاری می کند به دنبال امنیت است و اگر در جایی امنیت نباشد هیچ سرمایه گذاری سرمایه خود را در معرض نابودی قرار نخواهد داد.

حجت الاسلام کریمی تبار با بیان اینکه اصناف و بازاریان ما سابقه درخشانی در تاریخ پر فراز و نشیب انقلاب داشته و دارند، تاکید کرد: دشمنان در تلاش هستند که بازاریان را با اهداف شوم خود همراه کنند ولی بازاریان ما چنین کاری را دون شأن خود می دانند و با باز کردن مغازها تیر یأسی بر قلب این دشمنان خواهند زد.

وی بیان کرد: از همه مردم خوب استان تقدیر می کنم که به رغم تبلیغات گسترده دشمن در فضای حقیقی و مجازی، تهدیدهای ناجوانمردانه، مردم با دشمنان و براندازان همراه نشدند و اولین لحظه ممکن صف خود را از دشمن جدا کردند هر چند آنان تلاش های مذبوحانه ای انجام می دهند و به طور قطع به اهداف شوم خود نخواهند رسید.

امام جمعه ایلام گفت: اگر کسی منتقد و معترض است باید فضای جامعه به گونه ای باشد که به راحتی و با آرامش خاطر انتقاد و اعتراض خود را به گوش مسئولان برساند و این انتقادها موجب پیشرفت جامعه خواهد شد، اگر مسئولی که مخاطب انتقاد است قدرت حضور در بین مردم و پاسخگویی را ندارد، بودن چنین مسئولی برای نظام هزینه دارد و باید کنار گذاشته شود.

حجت الاسلام کریمی تبار افزود: مسئولان در نظام اسلامی باید پاسخگوی مردم باشند و آنچه مربوط به عملکرد خودشان است شفاف برای مردم بیان کنند و مشکلات را به مردم بگویند و مردم ما پشتیبان مسئولان بوده‌اند و خواهند بود، امروز آمریکا جنگ ترکیبی ناعادلانه و ناجوانمردانه‌ای را علیه مردم ایران اسلامی به راه انداحته است و آشوبگران برای برهم زدن امنیت جامعه ترغیب می کند، کسانی که به قصد ایجاد رعب و وحشت در جامعه با سلاح سرد و گرم و با تهدید اقدام می کنند، چنین افرادی محارب هستند که امنیت روانی، جسمی و اجتماعی جامعه را بر هم می زنند.

 

نظرات ارسال نظر