سر خط خبرها

دکتر احمدی: کسانی که در انتخابات شرکت نکردند کنش ضد ساختاری ندارند/ مردم صاحب نظام و کشورند

به گزارش ایلام‌نیوز از خبرگزاری موج دکتر یونس احمدی روز چهارشنبه ۱۳تیرماه۱۴۰۳ در آستانه دور دوم انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم گفت: افرادی که در انتخابات شرکت نکرده‌اند ضدیتی با نظام و ساختار ندارند ...

دکتر احمدی: کسانی که در انتخابات شرکت نکردند کنش ضد ساختاری ندارند/ مردم صاحب نظام و کشورند

 

به گزارش  ایلام‌نیوز از خبرگزاری موج دکتر یونس احمدی روز چهارشنبه ۱۳تیرماه۱۴۰۳ در آستانه دور دوم انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم گفت: افرادی که در انتخابات شرکت نکرده‌اند ضدیتی با نظام و ساختار ندارند.

 

دکتر احمدی اظهار داشت: انتخابات در نظام اسلامی یکی از اصلی‌ترین بسترهای نقش آفرینی مردم در تعیین سرنوشت خود و کشور است و به عنوان متن و بخشی از فلسفه انقلاب و حاکمیت ناشی از آن است.

 

وی با بیان اینکه انتخابات خود یک ارزش و فرهنگ است و مهمترین و بارزترین نوع مشارکت افراد در عرصه سیاسی است اضافه کرد: انتخابات هم ارزش است و هم یک روش است و رأی‌گیری بخشی از فرایند انتخابات است و قطعاً انتخابات امری فراتر از رأی‌گیری صرف و دارای فلسفه‌ای ارزشمندتر از آن است.

 

احمدی خاطرنشان کرد: نظام اسلامی برای انتخاب رئیس جمهور به آراء مردم مراجعه می‌کند که این امر نشان دهنده این است که برای فرد فرد جامعه کمال عقلانیت و امکان شورا متصور است و البته این نگاه در قانون اساسی هم نهادینه شده است.

 

این فعال سیاسی با بیان اینکه تصمیم گیران اصلی کشور مردم هستند افزود: مردم صاحب نظامند و جمهوری اسلامی مال مردم است که این امر نشأت گرفته از سنت ملی و دینی ماست.

 

وی با بیان اینکه قطعاً افرادی که در انتخابات شرکت نکرده‌اند ضدیتی با نظام و ساختار ندارند گفت: ما برای آنچه می‌گوییم دلایل فنی و پژوهشگرانه داریم. این بخش از جامعه در سایر بخش های اجتماعی حضور فعال دارند اما قطعاً برای این نوع از نامشارکت دلایل خود را دارند که باید این صدا و دلایل را شنید و البته در مجموع باید سعی و سیاست شود، موضوع با دقت بررسی و زمینه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات فراهم گردد، تا فرد اصلح با رأی حداکثری انتخاب گردد.

نظرات ارسال نظر